таг: отказ

Отказ каков што заслужува секој политичар

Џаред О'Мара е британски парламентарец кој минатата година се прослави во дисциплините хомофобија и мизогинија, по што беше избркан од Лабуристичката партија, ама продолжи да служи како независен пратеник. Пред некој ден еден од луѓето што работеа за него си даде отказ, на Твитер, преку сметката на О'Мара. Повеќе

Мурињо отпуштен од Манчестер Јунајтед

Преку официјално соопштение, трофејниот англиски клуб соопшти дека Жозе Мурињо веќе не е тренер на Манчестер Јунајтед. Повеќе

Келнер: Не сум груб, само сум Француз

Француски келнер бил отпуштен од канадски ресторан заради проценка дека бил „агресивен, груб и не покажувал почит“. Сега тој го тужи ресторанот заради дискриминација на неговата култура. Повеќе

Отпуштен спикерот што му го промашил презимето на починатиот Астори

Фудбалскиот клуб Перуџа соопшти дека претседателот на клубот го отпуштил Франческо Бирколоти којшто направил неколку големи гафови за време на мечот со Бреша. Повеќе

Зошто Раџа Наинголан е избркан од репрезентацијата на Белгија

Еден од најдобрите фудбалери во Европа во изминатите неколку сезони, се соочува со крај на репрезентативната кариера откако ја спукал со селекторот Мартинез. Повеќе

Турскиот селектор добил отказ зошто правел рушвајс во кафана

Турската фудбалска федерација се обиде дипломатски да го изглади конфликтот кој го направил селекторот Фатих Терим, но тамошните медиуми стигнале до сапуницата во која главен лик бил токму тој. Повеќе

Олимпија Љубљана го отпушти тренерот поради расизам

Некогашниот тренер на белградските екипи Рад и Партизан, Марко Николиќ доби отказ од Олимпија поради расистичкиот испад кон својот играч, Нигериецот Блесинг Елеке. Повеќе

Отказ на денот
Еден е животот

Дубробвчанец работел во канцеларија. Од 8 до 16 часот. Имал преку 900 евра плата. И дал отказ. Зошто? Досадно му било на работа. Повеќе

Најбрзо сменети тренери
Разрешување на свој трошок

Египетскиот клуб Замалек го избркал главниот тренер Мидо после првиот пораз, само 37 дена откако потпишал договор со овој тим. Египќанецот не е ниту прв, ниту последен што неколку дена бил тренер. Повеќе