Секс ко секс, просечен
50 нијанси онака
50 нијанси онака

Утехата за сите е дека сите сакаат да зборуваат за тој еден или два или пет пати кога направиле некаков подвиг во кревет, а сосема лагодно ги прескокнуваат месеците суша или потпросечните партии што ги имале. Повеќе

Џејмс Бонд, Македонија и УНЕСКО

Србија го повлече комплетниот дипломатски персонал од Скопје. Во моментот кога го пишувам ова, јавноста не знае зошто тоа се случило, пишува Љубиша Ивановиќ во својот текст за Недељник. Повеќе

Вестите како зависност за возрасни

ФОМО (страв од пропуштање / fear of missing out) е кратенката што без да трепнеме им ја налепивме на тинејџерите и приближно младите, затоа што се неспособни да остават тоа смартфонот и да престанат да проверуваат што прават другите по Инстаграм и Фејсбук. Сега ФОМО тропна на врата и кај овие разумниве и способни генерации. Повеќе

Наполни 35 години па ќе збориме дали не си ја мразиш работата

По почетната неколкугодишна еуфорија дека си вработен и дека имаш плата а не џепарац, може да те стрефат две реалности: или нервоза и стрес од одговорноста на позицијата што си ја достигнал, или нервоза и разочарување дека не си достигнал никаква позиција. И сето ова некако кулминира на 35 години. Повеќе

Од вас куклите, ние курвите не можеме на ред да дојдеме

Време е да се апдејтираат некои изреки. Јавна куќа од Виена обелодени дека нивната хипер-реалистична секс кукла по популарност и нарачки од клиенти ги надминала сите други нивни - живи - трудбенички. А поскапа е.  Повеќе

Речник

NetRoulette

Галерии
Wil Hughes // Кошмари од поп-културата
Wil Hughes // Кошмари од поп-културата
Нотесот на Елена Лимкина
Нотесот на Елена Лимкина
Кристина Макеева // Жени, фустани и места
Кристина Макеева // Жени, фустани и места
Прва и втора епизода од УФЦ влогот за Мејведер против Мекгрегор
Прва и втора епизода од УФЦ влогот за Мејведер против Мекгрегор
Кен Блок // Теракхана
Кен Блок // Теракхана
Toj што ќе те гледа ко Дачиќ, таков дечко да си фатиш
Toj што ќе те гледа ко Дачиќ, таков дечко да си фатиш
Упатство за читање на Хобит и Господар на прстените
Упатство за читање на Хобит и Господар на прстените
Зошто хемичарите инсистираат дека вискито треба малку да се разводни
Зошто хемичарите инсистираат дека вискито треба малку да се разводни
Андроид телефонот на Ламборџини од 2.450 евра
Андроид телефонот на Ламборџини од 2.450 евра

Offside

Фенербахче испаѓа редовно кога губи прв меч

Пред мечот против турскиот гигант, на Вардар во прилог му одат неколку нешта меѓу кои и тоа дека во последните 19 години Фенербахче дури 27 пати испаднал кога го изгубил првиот меч во квалификациите за евро-куповите. Повеќе

Off Cafè

Ова е снимено нешто пред Нова година (2016), што не значи дека баш во моментов нема да ве инспирира да влезете со багер во плакар. Не значи ни дека сè што ќе каже Карли Кристман не ви е познато, ама нема штета во потсетување, со оглед на тоа што од плакар секогаш има нешто за фрлање, нели? Повеќе

BookBox

Приказната за откачениот пронаоѓач-убиец и обезглавената новинарка

Иако така звучи, насловот не е трилер роман или криминалистички филм. Всушност се работи за актуелен, сè уште не до крај расветлен случај, кој како таков веројатно повеќе припаѓа на рубрика од типот на црна хроника. Ама ние се зачитавме. Повеќе