Изјава

Просто е неверно, дека во 1 (еден) ден:
Грујо “им кидна пред очи“,
Донесоа буџет кој ќе зголеми јавен долг за 600М,
Објавија попис без графа за националност,
Му дадоа 13то Ноемвриска награда на Урко...
Значи, НЕСТВАРНИ се! Ова е превише и за македонска јавност да прогута.

@ljubam_rublji

На СДСМ и замрзнато пилешко од Лидл ќе им избега.

@DSterlingArcher

Филипче ќе бара приватна фирма за Брзата помош, чек, чек, чек, нели Мерцедесот ќе го продававте ќе купевте комбиња?!?!?

@susantoroj

Апасиев си ја вработил швалерката во катастар, какво говедо човече.

* уствари Кирацоски, ама за фејвови ми е, нека стои Апасиев :)

@Strastniot

Бидејќи прогресивниот данок очигледно не ги засега луѓето ако лично не ги опфаќа, да пробаме вака: Со новиот Закон за даноци, добивките од игри на среќа ќе се оданочуваат со 15% наместо досегашните 10%. ЌЕ ВИ ЗЕМААТ УШТЕ ПАРИ ОД ДОБИВКИТЕ ОД СПОРТСКА.

@DiMithril

Најискрено не ми е јасно во какви должничко-доверителски односи се ставил тековниот премиер и зошто става олкави чипови за земјата, за што ниту бил гласан, ниту понудил во програмата за гласање. По многу месеци размислување, ова сигурно знам: нешто овде не е во ред.

@JasnaKoteska

Ме чуди зошто ЗЗ заборави да ги натера од Сојуз на Борците да одржат прес во кој ќе се извинат за одлуките донесени пред 74 години на првото заседание на АСНОМ. Сигурен сум дека со малку уцени и закани ќе прифатеа да се отстрани уште една историска неправда спрема Грција.

@OffDutyComedian

„Мијалков ги разобличува политиките на Мицкоски како пандан на лажниот патриотизам" - најава за #Отворено на @24_Vesti
Гости: Рангелова, Митко Јанчев, Жоро.
Дојде време почитуваниот средно имотен г-дин Мијалков да разобличува други.
А бе какво дно се владиниве мегафони.

@Linalu123Lu

Осмото светско чудо се педерите. Не можат да се размножуваат а секој ден популацијата им се зголемува!

@podlizurka

Поради неподнослив вишок на вулгарна реторика и говор на омраза ја напуштам Твитер мрежата. Простено ви е на сите и имате право да размислувате на свој начин и различно, ама поган јазик подразбира погана душа. Облагородете се, поубаво ќе ви биде. Збогум.

@kkulavkova

Од една страна имаме вмровци кои пљукаат по мијалков а пред тоа му се дивеа, од другата страна имаме сдсмовци кои пред тоа го пљукаа сеа му се диват. И така и со сите други, кога се со нив се добри, кога не се, ги пљукаат. Углавном банана држава, каков народ такви политичари.

@Act_A__Fool

Од една страна имаме вмровци кои пљукаат по мијалков а пред тоа му се дивеа, од другата страна имаме сдсмовци кои пред тоа го пљукаа сеа му се диват. И така и со сите други кога се со нив се добри кога не се ги пљукаат. Углавном банана држава, каков народ такви политичари.

@Act_A__Fool

Се буните што ги прават патиштата по 3 години, ама после ко ќе возите 9 месеци по патот пред да се расипе убаво ви е.

@Stopareska

Синоќа у Џубокс ми се пристори оти Стојан Андов го видов. Треба да прекинам ова политикиве троа :)

@LepceSoSalamce

Спремете се за канонада спинови од Пломп/Усаид медиуми: Еми мораше амнестија бидејќи државата ќе пропадне ако има избори, ќе има бунт од Албанци, кредити странски ќе секнат, Русија ќе нападне, Бугарија ќе блокира, Дедо Мраз ќе го убие Рудолф ...

@ArsZek

Пубертет е кога час ти се ебе, час ти се иде за Дизниленд.

@AndRunNow

До сите садистички скотови на твитер отсега сакам да ви кажам нешто за пресудите што следат. Ќе ги влечете како лешинари во кал. Ќе плукате по тие што се долу. Ќе ја направите оваа земја уште понеподнослива одошто веќе е. Затоа со време ви кажувам. Вие. Вие сте тие најодвратните.

@JasnaKoteska

Да, вистина е. Ми понудија 9.500 ден. на работна позиција асистент за комуникации, со работни обврски
- ажурирање на вебсајт
- одржување предавања и работилници во средни училишта
- посетување конференции
- работно време 8h пон-пет по потреба и сабота
- познавање од граф. дизајн

@galadriell3

Знаете што е најсмешно? Тоа што уште има такви што викаат "за ова ли се боревме?". Уште мислат дека се бореле.

@toni_dimitroff

Сакаме во ЕУ за да нема више корупција со корупција на пратеници. Сакаме во ЕУ за да има владеење на правото и правна држава со суспендирање на правото и правната држава. Каков перверзен парадокс на нашето политичко постоење.

@karadza999

Сите владини муабети, плачења и кукања за избирачкиот список завршуваат со ова: претседател на Собрание и поранешен претседател на државата се избришани од избирачкиот список. Ќе нè биде.

@ArsZek

Порано се бараше кафич со музика за да резервираш, сега со Арена спорт.

@SportLifeBet

На толку лаење за криминал, убивање деца, тендерски провизии, сваровски судство итн, либералното граѓанство сега не гледа никаков проблем во купување некакви пратенички гласови.

@dossiermartin

Без разлика на исходот од референдумот, да не заборавиме дека грчкото патетично и иритантно однесување е она кое доведе до ваква ситуација.

@LukeDCoffey

Дечки, наровоучение. Ништо што Мирко Попов официјално поддржува не може да успее.

@BqEFtF75LAoKKix

интелектуалата шо го формулираше референдумското прашање и во кое не се спомнува менување на името а се зборува за членство во еу и нато, ќе се борела со фејк вестите пред референдумот; значи уживам да ве посматрам бандо образована.

@krojanbojan

Пет века турско олку не нè убедувале дека нема друга алтернатива за исламот.

@chocoracin

Доколку Владата ја реализира формулата "мнозинство од малцинство" за Референдумот, тоа автоматски ги прави следните парламентарни и претседателски избори однапред сомнителни. А меѓународната кредибилност ја компромитира занавек.

@ArsZek

Ко ќе видиш кои се ЗА, ти иде да Бојкотираш. Ко ќе видиш кои се припикуваат у Бојкотирам, ти иде да бидеш неутрален. Ко ќе видиш Данте шо вика за неутралните во време на криза, ти иде да бидеш Против. Ако си Против правиш цензус на тие ЗА и: шо да правиме сеа ние нинџите?

@karadza999

Заобиколив точно 36 возила со количка со бебе од Парк до булевар Климент Охридски. Од три пешачки премини само на еден ми застанаа. Седум пара очи отворени. Градов уморува. Пола од граѓаниве се мрднати од умот.

@A_Golejska

Сакам да гледам дебата на #ТопТема каде Амди и Орце ќе се такмичат кој поубаво ќе збори за Заев.

@RedRadish5

Убиецот на Тамара сега ви е добар? Помните? Имаше хаштаг, #МинистерСмрт ? Митко Кожувчанка? Орце? Ако не па и Грујо нека рече дека ќе гласа „За’’ па да го распуштиме #СЈО?

@nepredizvikana

Посланието на БЦ: Државата е срање, јас бев срање, ВМРО беше срање, Заев е срање, вие сте срање, договорот е срање ама мора да го прифатиме за срањето да изгледа помалку срање.

@IdjO

3 години СЈО, влегуваме во 4та. Ниедно обвинение за ДУИ, или албанска партија. Ставете им и по една круна, да се познаваат оддалеку.

@LepceSoSalamce

Да не беше она на М, ќе ги возевте Меркел и Столтенберг на она на К!

@DeckotoC

Ти му викаш, ,,идентитет ќе ни избришат", тој ти вика ,,ама во ЕУ и НАТО ќе влеземе". Исто ко да му каеш ,,жена ти се ебава кај стигне" и он да ти врати ,,ама да знаеш какви полнети пиперки праиии"...

@the_emrys

Гужви сабајлево по улици ко никад. Да не се вратија тие што се исселија?

@BrlaBrla

Се зборува дека чичко Бејли го оставил Заев да смисли една работа сам и да ја реализира. Заев се одлучил за бројчаникот.

@OffDutyComedian

Не сфаќам зошто за тендери мора да регистрираат нови фирми кога све тоа може да оди директ преку Вицето.

@dossiermartin

Мене ми смета шо некој го лаже народот дека ако се смени името ќе стане подобро. Значи името не нè краде 30 години. Името не направи криминална приватизација. Името не лапа тендери. Не е името тој шо дава 200 евра плата. Името не уби илјадници деца шо немаа пари за лекување. Ок?!

@tronovno