Изјава

Едноминутно молчење за ликојте glasai za severna dase rasbudime vo eju i nato.

@bojankuk

Единствен соодветен начин ВМРО да одговори на Коста Петров, е да го стави Тино Кајшаров за потпретседател.

@ViksaaSkool

Катица се апси у 1 попладне со камери со све. Мартин Протуѓер методи?

@PravednaTavita

От коа интернетов, значи и порното, станаа ептен достапни задњиве 15 тина години, цуриве се стварно тајфун у сексот, разбираат у пичку матер поише него пред 20-30 години...
Муживе фуѕбал гледаат 50 години, ама не глеам дека напредок има...
Жениве ипак боље капираат, а?

@tome_corner

БОМБА од Кратово! Боки Тредичи му побарал рекет на Ѕинго, овој му дал бонови...

@Angel0070490293

2019 година. Човештвото ќе стигне на Марс, а Заев шмиргла шахти за да ги усреќи соседите.

@aerodrom1312

Костадинов: Мицкоски да одговори на јавноста дали нешто му става на Заев во пијачката!

@US_Reagan

Заев демантира дека е поврзан со Боки Тредичи.
Заев демантира дека земал евра за Вицето.
Заев демантира дека зел мито за Глобал.
Заев демантира дека ќе се мења името.
Заев демантира дека ќе има двојазичност.
Заев демантира дека ќе се мења устав.
Зошто не би му верувале?!

@LepceSoSalamce

- Колкав ти е?
- Тредичи.

@Echoo246

Мислам дека мелтдаунот и уште поизнасиленoто релативизирање со форсирани hehe смешки ќе беше многу поинтересен ако весникот беше унгарски или руски, кој ќе ви ги гледаше скудните маки и спомнување Груевски и Путин на секој втор збор.

@msoldieroflove

Ај и ВМРО и СДСМ на страну, исти гомна су, ама колко бе треба да сте лоботомирани да скандирате северна на Илинден, мајку ви ебу ненормалну???

@Emilica32

Заедничка историја со Бугарија ни е 11 Октомври. Настанот се одиграл помеѓу Бугари на фашистичка страна и Македонци на партизанска страна. Не знам зошто не сакаат да го одбележуваме заеднички?

@Hank___Chinaski

Во државава, државата не дозволува да ѝ избега едно евро (еден пример се само соларните панели и производство на струја) ама би дозволила некоја си опскурна полу-анонимна транџа да рекетира милионски суми?!
Сериозно?!

@SpaceBloomp

Ми смета што ја сменија Ленинова во Аминта Трети, ама би гласал да остане иста, само да ги заматам односите со нашиот јужен сосед.

@dArsovec

некој на стори ја прашвит спенџарска која ти е омилена книга, и таја имам појќе, ама на англиски се, ко ќе одам дома ќе ви ги кажам насловите. а јас шо го следам ова да земам да се полијам со бензин на макпетрол бензинска козле не ќе е лошо.

@dzimi_d

Абе нели добивме "најпозитивен извештај до сега" и не добивме датум у јуни само од технички причини. Како тоа сеа има нов услов?
#FakeNews?

@Linalu123Lu

Малку е нелогично основачот, сопственик, главен и одговорен уредник, колумнист, новинар и дескаџија во „Мактел“ да биде акредитиран во Владата, да биде поканет на уредники бриф со Премиерот, а потоа да најавуваш дека ќе се бориш против дезинформации и ќе ги едуцираш новинарите како да ги следат активностите на Владата...
#Лиценци #лекарскипреглед

Огнен Чанчаревиќ

Гледано од страна, во држава кадешто Заев е премиер - не е чудно што Катица е обвинител, Боки рекетар, Рамиз Мерко градоначалник, а Ванчо Орданоски иноватор. Проблемот настана кога стандардите од Муртино се пресликаа на цела држава.

@zbiramfoto

Ако Заев знаел дека уценуваат, и ги пријавил, зошто било потребно "пријателската земја" да ги снима кај Орце дома? Можеле комотно со легални ПИМ мерки Јовески и Русковска да ги снимаат. Не така, другари. Не ве пере ништо.

@zbiramfoto

Реално, со оглед на климатската криза и предвидувањата на научниците, само преку FaceApp и може да дознаеме како би изгледале на стари години.

@EStavrevska

Правиме оставинска во суд повикани цела фамилија што сме живи на хартија и доаѓа родата од село кој светкави панталони кој апликција орел на кошулата си викам зоќи вреди ли да јадеш срам за еден спрат ќе треба да кажеш дека ти се стварно рода и фатив си заминав нека им е со среќа.

@zkacarski

Порано Охрид беше познат по 365 цркви, сега е познат по 409 дивоградби. Тоа е раст за цели 10%. #WhoNeedsUNESCO

@Kalabalak_

Тачи: Дава по 10.000 евра на семејствата на загинатите терористи од Диво Насеље.
Заев: Ако сум ги повредил граѓаните на Косово, намерата не ми била таа.

@rnixn

Не знам зашо го реконструираат мостот Гоце Делчев, кога може само името да му го сменат.

@ViksaaSkool

Со неподнесување оставка и небарање оставки од соработници, ЗЗ јасно дава до знаење дека е свесен дека веќе никогаш ниту тој ниту соработниците нема да примирисаат до власта. Така, да ... удри додека можеш е сè што остана од неговите "реформи".

@ArsZek

‏ А бе за еден мал кикс сте знаеле со денови да не прекинете да реметите тука, сега одеднаш сериозни, Путин, Кремљ, теории на заговор. Не гледате дека се претворате во она што го критикувавте...

@msoldieroflove

- Шефе, абе збесна народов, Тамара, Латас, Рашковски, многу се собра.
- Уапсете го Миле.

@natrapnik

Тенка е линијата помеѓу собирање фискални и бркање покемони.

@BlackTaurus7

“Топлотен бран: не излегувајте од 10 до 18 часот.”
Со овие плати и после то не излегуваме.

@mojokilington

Јадранка: Г-дине Боки, дали сте го направиле она за што Ве прозиваат деновиве?
Боки: Не.
Јадранка: Ви благодарам. Ете, драги гледачи, чувте дека сопственикот на телевизијата во која работам е невин како цвет.

@toopersonal_1

Ја мислам дека се уште има шанси Шилегов да биде реизбран за градоначалник на Скопје.
Под услов:
1. Да му скратат пристап до интернет
2. Да го затворат дома и тајно (рецимо у гепек) да го изнесуваат до бараките на град Скопје у сабота, за да потпише сè шо му спремиле други.

@kapetan_taki

Вие дур спиете, сега негде Заев работи ко чувар во трета смена.

@mojokilington

Значи според бугарскава логика, ние сме преживеале 500 години под турско као Бугари, не сме давале ни вера ни јазик до крај, и после одеднаш дошол Тито у 45та и ни рекол: "Алоо, а бе вие Македонци сте, не Бугари, ненормални ниедни!". И така ние сме станале Македонци.
Seems legit.

@box_kiki

Мразам мигранти. Кога би нашла некоја земја која не прима доселеници, одма би се преселила таму.

@Mrs_Crownix

Ред е цела Шарена револуција да појде на отворање на џамијата во Охрид и да му аплаудира на господинот Ердоган.

@Hank___Chinaski

Зошто Гоце Делчев е трендинг? Да не умрел???

@pretposledna

Кога ќе побараат помирување:
Словенија - Италија бидејќи Ж. Цојс бил Италијанец
Словенија - Чешка, А.Т. Линхарт бил Чех
Словенија - Австрија, Јанез Попович ја кодификувал австриската азбука
Словенија - Германија, сите Словенци 19 в пишувале германски ..
тогаш ќе има смисла МК-БГ комисијата.

@JasnaKoteska

Стварно ќе дозволите еден Гоце Делчев да застане на европскиот пат на „нашата земја“?

@idj_o

Гевгелија - Скопје - Гевгелија = 720 денари само за патарини.
Кае гориво плус.
Скопје - Будимпешта авионски превоз = 899 денари.
ЕПА ЧАООООО

@Jovanowsky

На 500 евра плата се замарате за 100 денари што ќе била една патарина...

@susantoroj