Навивачи

Лудница „Амстердам Арена“

По долги сушни години, Ајакс Амстердам конечно има екипа спремна за Лига на шампиони. Синоќа со 3-0 го прегазија АЕК од Атина а на трибините безумие. Повеќе

И Џузепе Меаца има свое „Кај Митке“

Покрај Црвена звезда која 27 години не играла во Лига на шампиони, долги години (вкупно 6) чекаа и навивачите на Интер кои синоќа бурно го прославија триумфот над Тотенхем со два гола во последните минути од мечот. Повеќе

Навивачот кој го погоди во срце Дејан Станковиќ ја гледаше Ѕвезда на стадион

Се работи за млад навивач кој по начинот на кој се иразува, се гледа дека е вистински навивач, а не од оние кои одат колку да се сликаат и чекираат. Тоа го препозна и легендарниот српски фудбалер кој му обезбеди карта. Повеќе

Културниот западен свет се бркаше во Барселона

Неколку часа пред мечот Барселона - ПСВ Ајндховен (4:0), домашни хулигани со стаклени шишиња и метални шипки нападнале гостински навивачи од Холандија кои седеле по локалните барови. Повеќе

Величествена кореографија на Маракана

По три децении чекање настап во ЛШ, навивачите на Црвена Ѕвезда целосно се отворија и се распослаа на цел стадион. Маракана пред мечот со Наполи изгледаше импозантно, а Делии ги пречекаа Италијанците со: Добре дојдовте во градот на европскиот првак. Повеќе

Навивачите на Наполи сакаат да ја прават балканската

Кога викаме балканската мислиме на фрлањето бакљи во терен од страна на Хрватите со цел нивниот сојуз да биде парично казнет, или мајмунлаците на српските хулигани во Џенова кога сечеа ограда и фрлаа топовски удари за нивната федерација да го крка од УЕФА. Повеќе

Поради љубов кон Рома го преживеал терористичкиот напад во Америка 2001

За она што му се случило на еден итало-Американец пред 17 години кога се случи страшен терористички напад во САД, медиумите дознаваат сега од неговата лична исповед. Повеќе

Камерман виде згодна девојка па заборави и на фудбал и на сè

Може камења да паѓаат, мајсторот се фокусирал таму кај што му е убаво и не го интересира ни фудбал ни врагови. Повеќе

Километарски редици за карти за Црвена звезда во Лига на шампиони

Актуелниот српски првак обезбеди историско учество во групната фаза од елитното натпреварување, па навивачите и симпатизерите не можеле да дочекаат да почне продажбата на пакет влезници за Лигата на шампионте. Повеќе

Шевченко во конфликт со чешки специјалци за да ослободи украински навивачи

Иако Украина губеше на гостувањето во Чешка уште од 4’ минута, на крајот освои драгоцени три бода во Лига на нации со гол даден во 93’ минута. Повеќе