Разно

Кореецот кој заиграл тенис за да го подобри видот, сега е сензација

Во Јужна Кореа двегодишно служење воен рок не можеш да избегнеш па да си син на претседателот лично. Но едно талентирано дете кое имало проблеми со видот и кое го здрма тенискиот свет служело само четири недели. Кој е тој Хен Чон? Повеќе

Што треба да знаеме за хрватскиот пожарникар - светски првак во УФЦ

ММА борецот Стипе Миочиќ е главен херој на минатиот викенд. На UFC 220 Хрватот ја одбрани титулата светски шампион против страшниот нокаутер Франсис Нгану и стана првиот во 20 години кој три пати го одбранил шампионскиот појас во UFC. Повеќе

Пеколни горештини на Australian Open, тенисерите едвај стојат

Во четвртокот и петокот температурата во Мелбурн отишла и на +40 степени. Многу учесници на Australian Open се незадоволни што треба да играат по такви пеколни горештини. Повеќе

Северна и Јужна Кореа на церемонијата отворање на ЗОИ под исто знаме

Двете Кореи се сретнаа по трет пат во десет дена за да го дискутираат учеството на Северна Кореа на Зимските Олимписки Игри кои следниот месец ќе се одржат во Јужна Кореа. Повеќе

Во Саудиска Арабија жените ќе ги пуштаат на фудбал - првпат во историјата

Некогаш ако жена се осудеше да стапне на стадион, ја апсеа и затвораа. Сега работите се смените, па ќе можат и со кола да одат да гледаат фудбал. Повеќе

Македонски Телеком го најави партнерството со Ракометната федерација на Македонија

Договорот за партнерство меѓу овие два успешни тима дојде многу природно - Македонски Телеком ја има најдобрата и најсигурна мрежа во земјава, додека ракометот е најуспешниот спорт во Македонија, во континуитет, години наназад. Повеќе

Царот што три месеци снимал видео со најдобри потези на Федерер

Покрај сите награди, одличја, трофеи и достигнувања, Федерер одвои време да му се заблагодари на човекот кој цели три месеци ги склопувал неговите најдобри потези во кариерата во едно видео. Повеќе

Најдобри спортски фотографии во 2017

Минатата година беше полна со спортски настани а некои од необичните спортови влегоа во најтесен избор за фотографија на годината сликана на нивните натпревари. Повеќе

Последната борба на Маријан Бенеш
Оффнет сторија

По безмалку 500 настапи во рингот, Маријан Бенеш, деновиве ја боксува својата последна рунда, од финалниот меч на животот. Повеќе

Се сеќавате ли на еден наш коментатор кој во пренос кажа голш?

На тој коментар од човекот познат по она легендарното „Шутирај од таму колку сакаш“ му го најдовме најадекватното можно видео кое постои. Тој коментар и овој “голш“ нема никогаш да се повторат и би било идеално да се спојат на монтажа. Повеќе