Разно

Тајсон Фјури мастурбира 7 пати и пие по 8 литра вода на ден пред мечот на деценијата

На 22 февруари во Гранд Гарден Арената во Лас Вегас ќе боксуваат Деонтеј Вајлдер и Тајсон Фјури, едни од најдобрите боксери на денешницата во тешка категорија. Овој вториов има многу зезнати припреми. Повеќе

Победникот на втора шанса за милион е од Крива Паланка!

Тикетот го уплатил во октомври за 20 денари, со 20 меча, од кои промашил само еден тип, а имал вкупна квота од 19.562. Да го погодил и 20-тиот меч, ќе добиел 547 602 денара. Но, благодарение на Втора шанса на Sport Life тој доби речиси двојно повеќе. Повеќе

Што форсирате со тенисов штом не се дише?

На Австралија и пресметаа дека периодов загадува повеќе од 100 држави заедно, но и покрај страшната и алармантна ситуација на многу делови на континентот, Австралија Опен си тера по протокол. Повеќе

Ѓоковиќ може и како келнер да работи

Роџер Федерер, Рафа Надал, Новак Ѓоковиќ, Серена Вилијамс и многу други тениски ѕвезди учествуваа на ревијалниот меч Rally For Relief (Собир за утеха) на кој играчите и навивачите донираа средства за помош во борбата со пожарите во Австралија. АТП соопшти дека играчите донирале вкупно 384.000 фунти. Повеќе

Девојко, а да прешалташ од кошарка во рагби со ваква рака?

Кејси Плам, кошаркарка на Лас Вегас Ејсис (некогаш Сан Антонио), за време на еден меч од женската НБА реши да подари една клупска маичка на некој од публиката. Среќниот добитник беше баш среќен. Повеќе

Татко му на Новак: Косово засекогаш ќе биде срцето на Србија

Селекцијата на Србија предводена од Новак Ѓоковиќ го освои АТП Купот во Австралија. Во соблекувална Србите славеа со песна во која го спомнаа во една конотација и Косово по што имаше реакции. Повеќе

Новиот тренер на Барселона бил шахист, играл и против Каспаров

Барселона реши и отиде до крај - сред сезона го отпушти тренерот Ернесто Валверде и набрзо назначи негов наследник. Станува збор за интересен човек чија фудбалска филозофија е доста почитувана во Шпанија. Повеќе

Македонецот со труба и Ѓоковиќ со песна ги растревожија Косоварите

Откако тениската репрезентација на Србија го освои новиот АТП Куп по триумфот над Шпанија со Надал во финалето, Ѓоковиќ и колегите запеале неколку песни од кои една посебно ги нанервирала косовските претставници. Повеќе

Кире vs Кристијано 74:71 во сантиметри

За четири месеци полни 40 години, ама Лазаров мува не го лази и на ракометот му се дава како да е меѓу најмладите. Ти го мислиш е пред пензија, а тој скока како да е на федери. Повеќе

Дијалог на денот меѓу Новак и навивач на сред меч

Селекцијата на Србија се наоѓа во Австралија на АТП Куп каде има голема поддршка од српски иселеници. Еден од публика викна гласно до Ѓоковиќ со конкретна понуда, а за комедијата да биде поголема, овој му врати. Повеќе