таг: сон

Меси извини, ама ова е голот на полусезоната

За само 32 минути Тотенхем му ја наполни мрежата на Барнли со три гола. Третиот погодок, кој го даде Кореецот Сон, долго ќе оди по најавните шпици. Повеќе

Како човек да му верува на Мурињо

Жозе Мурињо, пред гостувањето на Олд Трафорд со Тотенхем за Кореецот Сон изјави: „Сакам да му честитам на Сон, што трет пат по ред го избраа за најдобар играч на Азија. Заљубен сум во тој дечко! Замислете ги луѓето кои биле со него четири или пет години, фантастичен дечко! Повеќе

Јужна Кореа ги освои Азиските Игри и фудбалерите нема да мора да служат војска

Кореецот Хјонг-мин Сон ги освои Азиските Игри во Индонезија откако неговата Јужна Кореа со 2-1 ја совлада Јапонија. Овој триумф на играчите им значи многу поради тоа што ќе бидат изземени од служење двегодишен воен рок во својата земја. Повеќе

Ни со 8 часа спиење не го бива

Иако зазема огромен дел од сечиј живот (ако имаш среќа дури и цела третина од животот) сонот е прилично нова научна дисциплина на која научниците работат од пред само околу 70 години. Повеќе

Лејкерс потпиша 32 годишен наставник кој му даде 19 поени на Хјустон

Во американските развојни кошаркарски лиги ретко кој млад играч се задржува подолго од неколку месеци. Условите се лоши, слабо ги плаќаат и фаќаат штрафта за Австралија, Европа или Кина. Ама еден играч се решил да остане со надеж дека ќе го викнат во НБА. Повеќе

Претседателот не спие кога спие

Не е тешко да се најдат дузина ситуациии кога во тек на досадни состаноци и настани, претседателот на Зимбабве ги затвора своите државнички очи и влегува во визионерска дремка. Толку често што портпаролот на 93 годишниот Мугабе мораше уште еднаш да даде објаснување: Претседателот не спие, тој само ги одмора очите!  Повеќе

Најголем конкурент на Нетфликс му е сонот

Ни Амазон, ни Јутјуб, а најмалку па традиционалните тв оператори. За првиот човек на глобалниот стриминг гигант Нетфликс, нивен најголем непријател им е чудната потреба на луѓето понекогаш да спијат. Повеќе

На богатиoт нема кој да му рчи

Соби за рчење е последниот шик на богатите за зачувување на мирот на својот сон. Кога тој мир не е пореметен од трубите на совеста туку од рчењето на партнерот. Повеќе

Школскиот ден треба да почне подоцна

Будењето деца за на школо зимно време (во погрешната временска зона во која упорно остануваме) личи на будење јадни фабрички работници. Данокот го плаќа нивното здравје и образовниот успех. Америка мисли да поместува. Повеќе