таг: трансфер

Што е работата со еден од најдобрите напаѓачи во Серија А?

Кога пред две години Мауро Икарди две илјади пати го прашаа за Реал Мадрид, тој одговори дека ќе остане во Интер додека не го избркаат на сила. Тогаш делуваше смешно, но денес е јасно дека попрво Занети ќе отиде во Јувентус отколку Икарди да добие нов договор. Повеќе

Како работи Академијата на Георге Хаџи која со свои деца стана шампион на Романија

Најголемиот бисер на романскиот фудбал, Јанис Хаџи, кој блесна на младинското Евро У-21 беше мета на најголемите европски клубови, но се реши да потпише со белгиски Генк. Претставник е на академијата на легендарниот Георге кој му е татко. Повеќе

„На стадионот беше најдобриот играч на светот, мило ми е што Роналдо дојде да го види“

Атлетико Мадрид плаќа 120 милиони евра за најголемата надеж на португалскиот фудбал и најголемиот талент во Европа во моментов кој има само една сезона сениорски фудбал и затоа овој трансфер е големо изненадување. Повеќе

Како Барселона се зафркнала и јапонското чудо од дете заврши во Реал

По претставувањата на новите засилувања Лука Јовиќ и Еден Азар (го пречекаа преку 50.000 навивачи на Сантијаго Бернабеу), најголема врева во Шпанија крена преминот на младиот Такефуса Кубо во Реал. Повеќе

Малиот Лука кој спиел во кола, сега ќе игра во Реал Мадрид

Првиот голем трансфер во Европа бидна. Го направи Реал Мадрид, откако потпиша договор со српскиот репрезентативец од Ајнтрахт Франкфурт, Лука Јовиќ, шпиц кој сезонава растури во Лига Европа и Бундеслига. Повеќе

Зошто Западот стално го куди Истокот, па макар и преку фудбал

Јирген Клоп како да го запали шкорчето во сноп сено со изјавата дека е неодговорно од УЕФА што едно големо финале на Лига Европа ставила во Баку до каде е многу тешко да се стигне по алтернативен начин. Еден народен писател од Баку му одговори. Повеќе

Летото е уште далеку, а топ клубовите веќе направија големи трансфери

До отворањето на преодниот рок во најголемите европски фудбалски лиги има уште неколку месеци, а гигантите веќе завршија голем дел од работата. Повеќе

Јувентус ги враќа парите од трансферот на Роналдо со непознати играчи

Вечерва од 21 во Мадрид, Јувентус и Кристијано Роналдо ќе имаат тешко гостување во Лигата на шампионите против Атлетико. Во меѓувреме Италијанците пишуваат дека Јуве ги враќа парите од трансферот на Португалецот. Повеќе

Трансфер за кој нема ништо да разберете

Не знаеме што збори овој, ниту на кој јазик е ова чудно и смешно мрмлање, само сигурни сме дека ова е монтажа чисто како заебанција за на 31 јануари, последниот ден за трансфери. И титлот благе везе нема. Повеќе