таг: серија а

Контурите на новиот Интер сериозно го предизвикуваат Јувентус

Едно е сигурно - ќе гледаме трка меѓу „Сарибол“ и прагматичниот жесток стил на Антонио Конте. За разлика од претходните сезони кога не знаеше кај тера, Интер овојпат делува, макар наизглед, сериозно намерачен да му се испрси на Јувентус. Повеќе

Со што точно се соочува Синиша Михајловиќ?

На 13 јули, српскиот тренер кој ја спаси Болоња од испаѓање, соопшти дека боледува од леукемија, после што му стигнаа илјадници пораки од сите страни со желба за поскоро оздравување. Повеќе

Интересен тренинг на Наполи

Во исчекување на новите засилувања меѓу кои се споменуваат нашиот Елмас, Хамес Родригез и Ирвинг Лозано, фудбалерите на Наполи тренираат под надзор на Карло Анчелоти. Имаа забавна игра на тренинг. Повеќе

Вероника Рабио - најпознатата мајка менаџер во светот на фудбалот

Летово Јувентус е најактивен играч на трансфер пазарот. Клубот го смени тренерот, потпиша со Арон Рамзи, со левиот бек на Рома Лука Пелегрини и со одличниот Адриен Рабио. Наскоро во клубот би можел да дојде и ултра талентираниот штопер Де Лихт. Повеќе

Во Јуве тренер не носел тренерка уште од времето на Липи, Сари ќе го менува тоа

На промоцијата во Јувентус, Маурицио Сари очекувано дојде костумосан во одело и вратоврска, што за момент значеше промена на сопствените принципи на тренерот кој пак ќе се врати на своето. Повеќе

Сјајната исповед на Кулибали, најбараниот стопер на денешнциата

Својот фудбалски и животен пат Калиду Кулибали го раскажа за реномираниот The Players’ Tribune за кого своите кариери ги раскажаа најголемите фудбалски и општо спортски ѕвезди. Повеќе

Луд интерес за карти, Интер почна да продава влезници и за 2020/2021

Навивачите на Интер во последните неколку сезони се асполутни победници во Серија А. Имал тимот добри резултати или не, тие купуваат сезонски влезници како да ќе е последна сезона. Повеќе

На Сари му фалело кафето од Томазо кој 40 години е во Наполи

Играчи доаѓаат и си одат, претседатели и тренери доаѓаат и си одат. На Сан Паоло покрај навивачите секогаш ќе биде симболот на соблекувалната на Наполи, Томазо Томи Стараче кој го правел најубавото кафе. Повеќе

Учете странски јазик, да не бидете дрво ко мене

Еден од подобрите фудбалери на лондонски Арсенал, Лукас Тореира признава дека секојдневието му било многу подобро во Италија каде играше за Самдпорија, отколку сега во Англија каде не зборува речиси со никој. Повеќе