таг: нетфликс

Вил Фарел ќе снима филм за Евровизија
Поставата за новата сезона на „Comedians in Cars Getting Coffee“
18-те најдобри аниме серии што (најверојатно) ги има на Нетфликс
700-ката на Нетфликс

За годинава Нетфликс планира снимање на речиси 700 оригинални серии, вклучувајќи и 80 кои ќе бидат снимани во САД, плус 80 филмови. Повеќе

Серијалот за Јуве од Нетфликс е одличен маркетиншки потег

Јувентус е италијански бренд кој тргна „по патот на свилата“. Гигантот Нетфликс направи серијал за фудбалскиот хегемон којшто го допре плафонот во Италија и сега се шири на другите големи континенти каде ја запознава публиката со својата големина. Повеќе

Нетфликс е апликацијата што направи најмногу пари во 2017, а да не е игрица

Титулата е во збирна конкуренција, од пари направени во Ап стор на Епл и на Гугл плеј заедно. Нетфликс апликацијата за годинава има раст од 138% и од претплати има собрани околу 510 милиони долари. Повеќе

Нетфликс или проблемот на уметноста како „содржина“

Да речеме дека тука би можеле да кликнете на опција која ќе ве поштеди од читање на воведов. И тоа во случајов нема да биде страшно. Но прескокнувањето на најавни и одјавни шпици во филмови и серии значи не само непочитување на трудот на куп луѓе кои се измачиле тие да бидат интегрални делови од доживувањето, туку и третирање на уметноста како потрошувачка „содржина“ која треба да се проголта што побргу и поефикасно.  Повеќе

Нетфликс најде како да ја сними последната сезона на Куќа од карти без Кевин Спејси

Снимањето на шестата и последна сезона продолжува во 2018, ќе има само осум епизоди, наместо стандардните 13, и ќе биде фокусирана на ликот на Робин Рајт, г-ѓа Андервуд. Повеќе

Корици за секоја епизода од втората сезона на „Stranger Things“