таг: инстаграм

Книжарница во која работи волк (и излегува на крај со невозможни муштерии)

Без оглед дали продаваат облека, цвеќиња или козметика, продавачите знаат дека постојат тешки муштерии, кои имаат невозможни барања или кои не знаат што сакаат. Една таква продавачка на книги почнала да црта стрип во кој се замислува како волк. Повеќе

Што мисли Гатузо за Инстаграм?

На прес-конференцијата после мечот кој Милан го доби со Сасуоло, Рино на едно новинарско прашање одговара: „Алегри го напуштил Инстаграм? Не, не, јас не ни помислувам да го имам тоа нешто. Веќе и онака ме навредуваат доста. За мене на мобилниот има само зелено да кренам и црвено да спуштам.“ Повеќе

Фејсбук ги спојува Инстаграм, Вотсап и Месинџер

Целта се платформите за приватни пораки на трите апликации, кои Фејсбук сака да ги обедини во една, за да не мора постојано да се префрлате меѓу апликации. Повеќе

Го чекал Фулам за пари, Митро промашил пенал, па му одговорил на Инстаграм

Скоро да нема редовен обложувач кој не слушнал за маалскиот муабет: „Утнал пенал во 90-та? Прати му го ливчето да ти ги исплати парите сега“. Овој муабет се случил и во реалноста и тоа после натпревар од англискиот ФА Куп. Повеќе

Има ли расизам во фотографијата на Иниеста?

Еден од најголемите виртуози со топката во последните неколку децении неочекувано западнал во скандал: Иниеста го обвинуваат за расизам на фотографија која што ја објавил на Инстаграм и Твитер. Повеќе

Му немаш киднато на Фејсбук ако уште користиш Инстаграм или Вотсап

Ако херојскиот подвиг за годинава ти е да се избришеш од Фејсбук (што секако е добар почеток), немој да мислиш дека се имаш раатисано од социјалната мрежа, бидејќи таа продолжува да се апдејтува за тебе преку Инстаграм и Вотсап. Повеќе

2-годишни деца „Инстаграм инфлуенсери“

Глупо е да кажеш дека 2-годишни деца можат да бидат инфлуенсери (како и за колку и да е годишни луѓе). Ама па како поинаку да ги кажеш кога за објавување на една фотка на нивниот Инстаграм се наплаќаат 5-цифрени суми (во долари). Повеќе

Руски пресветол великомаченик Гучи

Руската православна црква започна дисциплинска постапка против еден свој свештеник инспирирана од неговиот Инстаграм профил и расфрлањето со Гучи и слично брендирани работи на него. Повеќе

Цело интернет богатство скриено на Инстаграм

Се вика Фејсбук маици (@facebookshirts) и се однесува на најразлични маици кои се појавуваат како реклами на Фејсбук (што стигаат до тебе затоа што ФБ знае се за тебе) и по некој редок случај на ваква маица начекана во дивината, во вистински живот. И се чиста уметност. Повеќе