таг: хотел

Јувентус отвори луксузен хотел до стадионот, некои играчи спијат таму

„Старата дама“ стана првиот клуб во Италија кој поседува свој сопствен хотел. Во фоајето на J Hotel може да се поздравите со Џиџи Буфон, да се сликате со Бонучи, или па да налетате на Игуаин, Рабио и Маурицио Сари како пијат кафе. Повеќе

Најновиот хотел на Кристијано Роналдо

Мега ѕвездата со нето годишна плата од 30 милиони евра за кој се претпоставува дека со се маркетинг прави 100 милиони годишно, отвори хотел во градот Маракеш во Мароко. Глупаво е да набројуваме што сè има во оваа чудесија, само ќе кажеме дека капацитетот му е 174 соби, а ноќевање е 200 евра. Повеќе

895 дена живеел во хотел, платил околу 537.000 фунти

Новинарот Сајмон Џонс од лондонскиот Evening Standard пишува дека Жозе Мурињо никогаш не го уживал престојот во Манчестер Јунајтед. Повеќе

Саутемптон остави оцена на хотелот кој им откажа престој пред најважниот меч

Англискиот фудбал е крајно забавен. Нема коло а да нема некоја заебанција. Синоќа Саутемптон му гостуваше на Свонси во директен судир за опстанок во Премиер лигата. Мечот имал увертира со скаламуции околу хотелот за гостите. Повеќе

Хотелиерите во Киев за Лига на шампиони бетер од скопските

Срамниот обид за поголема заработка на дел од скопските сместувачки капацитети пред мечот од Супер Купот меѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид е „мала маца“ во споредба со она што деновиве се случува во Киев. Повеќе

Излезе дека хотелски брави не се отпорни на менија за пица
Библиотека во Британија во која ти дозволуваат да спиеш
Кога ќе се зачиташ

Веднаш ни текна колку добро оправдување би било ова - те немало цела ноќ дома, ама не си пиел туку си читал. И после, логично, ти се приспало. Повеќе

Кога цреп не го знае Дел Пјеро па не го пушта кај Меси

Иконата на италијанскиот фудбал Алесандро Дел Пјеро тргнал да се види со Меси во еден хотел во Москва каде Аргентина утре игра пријателска со Русија (од 14:00). Ама се погодило еден дибек од обезбедувањето ем да не знае англиски ем да не знае кој е Дел Пјеро. Среќа на крај дошол тренер од аргентинската репрезентација па Алекс продолжил натаму. Повеќе

Најсмешниот твит пред Работнички - Динамо Минск

Работнички вечерва од 18 игра во 2. коло од квалификациите за Лига Европа против белорускиот Динамо Минск. Гостите од Белорусија отседнале во хотел „Русија“ каде ги пречекала интересна агенда но наместо нивно име, стоело име на нивниот ривал од белоруската лига. Повеќе