таг: педофилија

Холандија како Ноевата арка на педофилски содржини

Речиси половина од сите фотографии со сексуална злоупотреба на деца што минатата година биле пријавени во Интернет воч фондацијата доаѓаат од сервери во Холандија. Повеќе

Осуден педофил ќе добие пензија од 1,8 милиони долари додека е на робија

Американските власти не можат да ја спречат исплатата на пензија на педофилот доктор освен ако Конгресот не го смени федералниот закон, без разлика што тој моментално отслужува затворска казна. Повеќе

Дизни, Нестле и Фортнајт ги повлекоа рекламите од Јутјуб по обвиненијата за педофилија

Сè е убаво со рекламирање на социјални мрежи и вадење пари од корисничка содржина се додека не се појават првите обвинувања дека твојата платформа се користи од педофилска група, како за непречена комуникација, така и за ширење на педофилска содржина. Повеќе

Јутјуб како платформа за гадости

Од педофилија, до која и да ти текне штетна и глупа или само глупа теорија на заговор, Јутјуб е локомотивата што истото ќе го извлече пред поширока публика, без разлика на нејзините години. Повеќе

Холандија станува центар за хостинг на детска порнографија

Делено по континенти во 2016 во Европа се хостирале 60% од онлајн фотографиите и видеата со педофилија, што е 19% повеќе отколку претходната година. А во рамките на Европа на прво место е Холандија. Повеќе

Кошмарот во Неапол низ кој поминал Фабио Кваљарела

Роден е во Неапол и животна желба на италијанскиот репрезентативец му била да игра за тимот од родниот град. Не само што заигра туку и даваше важни голови за пласман во Европа, но никој не знаел дека надвор од теренот поминува низ пекол со морбидни писма за педофилија и уцени. Повеќе

6 години затвор за  Адам Џонсон
Некогаш најголем талент, од денес робијаш

Некогаш најголемата надеж на англискиот фудбал и 12 пати репрезентативец на Англија, Адам Џонсон (28) денес ја слушнал пресудата за педофилија и следните шест години ќе ги мине во затвор. Повеќе

Кога ФБИ водеше сајт со детска порнографија

Еден од најголемите сајтови за детска порнографија речиси две недели бил управуван од ФБИ, и им овозможувал на илјадници посетители да симнуваат фотографии и видеа од владините сервери во предградијата на Вашингтон. Повеќе

Полигамија и педофилија на Папис Сисе од Њукасл

Сериозни обвинувања на сметка на Папис Сисе стигнаа директно од неговата сопруга од Сенегал, која тврди дека фудбалерот ја забременил кога имала 13 години по што решиле да се венчаат. На Сисе сега му се заканува затвор од 10 години. Повеќе