Манолас да ти бил популарен на Бернабеу

Тие што следат Лига на шампиони јасно им е веднаш за што се работи, а тие што имаат куса меморија треба само да се вратат пет месеци назад во ЛШ за да се потсетат. Ривалството си го прави своето.

Кога спикерот ќе почне да ги најавува играчите пред натпревар публиката обично грми за домашните играчи, а ги свири гостите. На синоќешниот меч од ЛШ меѓу Реал и Рома имаше еден исклучок, направен за Костас Манолас.

Навивачите на актуелниот европски шампион не го забораваат јунакот на Рома кој на 10 април минатата сезона го направи едно од најлудите кам-бекови во нокаут фазата од ЛШ.

Да потсетиме, Барселона во четвртфинале имаше комотен резултат од 4:1, но на Олимпико и се случи шок. Рома поведе рано со голот на Џеко во 6 минута, Де Роси во 58-ма го даде голот за надеж, а чудото го направи Гркот на 8 минути до крај.

Навивачите на Реал се ситеа на елиминацијата на големиот ривал, а синоќа го поздравија Манолас.

Навивач на Барселона, доста спремен со информации за Рома, им возврати со јака реплика.