таг: кока кола

Чудната сторија за фрлена лименка Кока Кола и дебаклот на Интер во Лига на шампиони

Во текот на целата фудбалска историја Италијанците ги бие глас дека се „намазани“, опасни глумци, а кулминација на оваа теза се случила на 20 октомври 1971 година во германскиот град Менхегладбах каде Интер бил потопен со 7:1 од Борусија. Повеќе

Сјајна реклама на Кока Кола за Исланд на Светско 2018

Ја добија најтешката група на Светско. Ќе играат против - Аргентина, Хрватска и Нигерија, ама тоа нема да им смета да го демонстрираат својот исландски нарав и борба до последен здив. Повеќе

Кока Кола и Мек кренаа раце од Блатер

И покрај тоа што најголемите спонзори на ФИФА, Кока-Кола и МекДоналдс го повикаа да замине од функцијата, Сеп Блатер не размислува да стане од фотелјата. Повеќе