таг: ким јонг ун

Севернокорејската телевизија има 42-минутна репортажа за Трамп - Ким самитот, и е фантастична
Денис Родман се расплака од среќа по средбата на Ким Јонг со Трамп

На маргините од средбата за која зборува целиот свет се огласи и Денис Родман, другарот на Ким Јонг-Ун кој за СиЕнЕн кажа дека цела Америка го напаѓала поради блискоста со лидерот на Северна Кореја но на крајот тој испаднал во право. Повеќе

Што потпишаа Ким и Трамп

Трамп вети безбедносни гаранции за Демократска народна република Кореја, Ким Јонг Ун вети комплетна денуклеаризација на Корејскиот Полуостров. Светот среќен. Повеќе

Ким Јонг Ун се понуди да биде домаќин на мировните преговори меѓу САД и Канада

Зборувајќи со новинарите во неговиот хотел во Сингапур, севернокорејскиот диктатор Ким Јонг Ун изјави дека зголемените тензии меѓу северноамериканските соседи претставуваат „неподнослива закана за светскиот мир.“ Повеќе

Северот доби УСБ од Југот

На УСБ-то што Ким Јонг-ун го добива од јужнокорејскиот претседател има презентација и е-книга со нацрт како Северна Кореја повторно да се поврзе со остатокот од светот. Повеќе

Ким Јонг-Ун: оставете ме на раат и ќе бидете раат од мене

Претседателот на Северот на својот колега од Југот му порачал дека комплетно ќе се откаже од нуклеарното оружје ако САД и формално потпишат крај на Корејската војна и дадат ветување дека веќе никогаш нема да ја нападнат Северна Кореја. Повеќе

Страшниот Ким Јонг Ун се појави на Олимпијада и ги збуни сите

Група од околу 230 навивачки, официјално пратени од Северна Кореа, веќе неколку дена ги поддржуваат своите олимпијци и обединетата хокеарска селекција на двете Кореи. Ама им преседна кога видоа човек кој е цел како нивниот лидер. Повеќе

Северна Кореја е порационална отколку што ја мислите

Без разлика како изгледа лудилото на кој и да управува со Северна Кореја, на секој тамошен владетел му е кристално јасно дека напаѓање на САД со нуклеарки без сомнеж ќе резултира со одговор кој неизбежно ќе ја претвори земјата во еден џиновски кратер. Повеќе

Јапонците имаат помалку од 10 минути за криење од севернокорејска ракета

Јапонија почна да дава упатства и СВОЗ насоки за евентуален ракетен напад од непредвидливите комшии кои ги води она дебелко психопатче Ким Јонг Ун. А немаат што многу да им кажат, освен сериозно да побрзаат. Повеќе