таг: бизнис лига

Матрикс шампиони на Бизнис Лигата

Во неизвесна завршница екипата на Матрикс дојде до шампионската титула во Бизнис Лигата на Македонија Повеќе

Рамстор со победа над Аџибадем Систина до Ф8

Сава Осигурување, Гранит, Македонски Телеком и Рамстор славеа победи во првите нокаут мечеви од Бизнис лигата на Македонија. Повеќе

ЕВН со одлично второ полувреме до реми во дуелот со Уни Банка

Две реми средби на првите понеделнички дуели за оваа недела во Бизнис лигата на Македонија, како и една службена победа на Еуро Табак над Борис Трајковски. Повеќе

Фабрика Карпош – ГИМ со одлично второ полувреме до победа над Уни Банка

Екипите на Македонски Телеком, Сава Осигурување и Фабрика Карпош - ГИМ славеа победи во третиот ден од 25. коло во Бизнис лигата на Македонија. Повеќе

Џонсон Мети во последните минути од натпреварот до победа над Вип

ЕЛЕМ и Џонсон Мети славеа победи во вториот ден од 25. коло во Бизнис лигата на Македонија, а Пекабеско ја доби службено. Повеќе

Еуро Табак ја продолжи победничката серија во дуелот со ЈСП

Во првиот ден од 25. коло од Бизнис лигата на Македонија славеа екипите на Матрикс, Еуро Табак и Рамстор. Повеќе

Сава Осигурување во второто полувреме до победа над Гранит

Екипите на Уника, Лукоил и Сава Осигурување славеа победи во последниот ден од 23. коло од Бизнис лигата на Македонија. Повеќе

ЕВН со пресврт во последните секунди до победа над Фабрика Карпош - ГИМ

Македонски Телеком и ЕВН славеа победи во третиот ден од 23. коло во Бизнис лигата на Македонија, а Вип ја доби службено. Повеќе

Пекабеско со пресврт до победа над Искрател Груп

Во претпоследниот ден од 22. коло во Бизнис лигата на Македонија победи славеа екипите на Гранит, ЕВН и Пекабеско. Повеќе