таг: татко

Татко на сезоната

Во саботата Интер играше дома со Удинезе и победи 1:0 со голот на Икарди од пенал во 76’ минута. Момент на мечот беше еден родител на трибините. Повеќе

Татко е повеќе од зборови, татко е дела

Инаетот на 2-годишна ќерка стои на патот на попладневното одлогирање на таткото од дневните задолженија. И на двајцата им е јасно дека ова нема да се реши со зборови, само што ќерката не е свесна за границите на сопствениот инает. Повеќе

Татко на колото

Дилемата е дали да добие жолт или црвен картон за ваквиот развој на настаните. Повеќе

Оби Микел пред мечот со Аргентина дознал дека татко му е киднапиран

На четири часа пред решавачкиот меч против Меси и Аргентина, во третото коло од групната фаза за пласман во осминафинале, капитенот на Нигерија дознал страшна вест. Повеќе

Пред една година татко му на Погба починал, сега игра за него

Светското првенство 2018 е посебно за Пол Погба, фудбалерот на Манчестер Јунајтед кој пред една година останал без најдрагиот човек во својот живот. Повеќе

Хуан Квадрадо како мал се криел под кревет кога го убиле татко му

Во детството Хуан Куадрадо толку често слушал истрели од улицата, што родителите веќе смислиле ритуал за да го смируваат: секој пат кога на улица почнувала жестока престрелка, тој легнувал под кревет и ги затнувал ушите додека пукотниците не се стишаат. Повеќе

Паниката наречена 4-то дете

Сè тоа со бременост и дете и слично е убаво, само веројатно убавото се намалува кога жена ти по 4-ти пат ќе ти остави во кујна позитивен тест за бременост. И тоа не само што се намалува, туку се претвора во комплетна паника и избезуменост, а помош ти нема. Има блицови надеж, ама ништо повеќе од тоа. Повеќе

Адебајор е маж на годината

Емануел Адебајор го посинил синот на неговиот постар брат Питер којшто починал во јули 2013-та. Некогашниот центарфор на Арсенал, Тотенхем, Реал Мадрид и Манчестер Сити за оваа хумана вест објавил на официјалниот профил на Instagram. Тоа е најдобар подарок за Нова година за малиот Џуниор. Повеќе

 Татко со вишок костуми за бебиња (и веројатно сопруга на службен пат)