таг: свадба

На свадба му дошле тетки, братучеди, комшии и Нголо Канте

Во светскиот фудбал има аксиома: Нголо Канте е со сигурност еден од најскромните и најпријатните играчи, далеку од бурниот живот на суперѕвездите од насловните страни. Канте е људина. Повеќе

Ако е свадба нека е од 100 милиони долари

Освен што сите разбравме дека ни за Бијонсе нема срам од фаќање тезга на свадба (работа ко работа) и дека и Хилари Клинтон ќе најде време за свадба да патува преку пола свет (хонорар ко хонорар), впечатокот за најскапата свадба на светот се затвора со цехот што ќе треба да се плати - 100 милиони долари. Повеќе

Најлудата свадба во Хрватска за време на Мундијалот

Батали сега делење похован кашкавал и пирошка, сечење торта, фрлање бидермаер и слични такви процедурални свадбарски обичаи. Хрватска игра осминафинале и ќе треба да се гледаат пенали. Повеќе

Бакшиш на колото

Врти околу тебе а ти во џеб имаш крупно па не ти дава срце или имаш картичка а банкомат 100 километри подоле кај бензинската. И се фаќаш за заден џеб. Повеќе

Детето кое нема да стане заштитниот лик на војната во Јемен за милиони луѓе на Западот

Во една ужасна глетка по бомбардирањето на свадба во Јемен од страна на Саудиска Арабија, мало дете грчевито се држи за мртвото тело на својот татко сред урнатините. Ама можеш да ставиш кладба дека тоа нема да стане ликот на војната во Јемен во меинстрим медиумите, пишува Александар Антонов во РТ. Повеќе

Документарец за свадби без невеста и зет
Отсутни од сопственото венчавање

Прекрасна можност за оние кои не можат да се одлучат да рипнат во тавче заради стресот од целата церемонија. Има и начин да стапиш во брак без воопшто да бидеш присутен на сопствената свадба. Додуше во моментов не и кај нас. Повеќе

Додека ние го бричиме зетот

Холандски свадбарски фотограф прави фотографија од младенци која станува вирална и толку парови решаваат да ја копираат што почнува да ги изместува свадбарските традиции. Повеќе

Здравко Мамиќ топ не го бие

Го нападнаа физички, па пукаа со пиштол во него и го ранија во нога, па му се закануваа и го заплашуваа, а тој одговори со шоу на свадбата на син му Марио. Повеќе

Италијанката што се ожени самата со себе

Со 41 година и пукнат филм од чекање на правиот маж, Италијанката Лаура Меси направи свадба со самата себе, нешто кое стручно се нарекува - сологамија и е подеднакво забрането како полигамија. Повеќе