таг: селфи

Ко ќе го видиш Гигс во тоалет а он не може да додржи

Ја начекуваш најголемата легенда на Манчестер Јунајтед и актуелен селектор на Велс и не си свесен дека и он е жив човек со елементарни потреби. Повеќе

Пак вие правете селфи, они контра да си отворат

Мароко, втора лига. Играат Јусуфија Берешид и Мулудија Уџа. Мохамед ал Факих дава преубав гол за домаќините и додека трча да слави решава да земе мобилен да направи стори и селфи како Балотели и Тоти. А за тоа време гостите тргнуваат од центар. Повеќе

Балотели како Тоти - даде гол и правеше селфи на терен

Олимпик Марсеј ја заживеа кариерата на Марио Балотели, а Италијанецот го врати клубот на победнички патеки: 4 гола на 6 меча откако дојде од Ница. Синоќа постигна преубав гол против Сент Етјен а го прослави уште пофраерски. Повеќе

Селфи на денот

Гасите нетот. Од штекер. Повеќе

Селфи со Роналдо во многу погрешно време и погрешно место

По завршувањето на дербито со Јувентус (0:2), еден млад стопер на Милан кој беше на клупата за резерви, Раул Беланова отишол да прави селфи со Кристијано Роналдо во соблекувалната на Јуве. 18-годишниот Беланова жив радосен а тој што ги сликал не приметил дека во позадина Кјелини е пиштол гол. Повеќе

Зад заедничките селфија на Инстаграм

1000-те зборови што не ги кажува заедничкото селфи ги имаш во видеово на парот со длабоко разбирање и инсајдерски информации за тоа што значи да си во врска. Повеќе

Сите слават, он селфи прави

Едно од најскапите засилувања на Манчестер Сити минатото лето, Бенџамин Менди кој дојде од Монако, синоќа имаше момент за кој може да го казнат. Некое време е повреден, не игра, па после голот кој го даде Стерлинг во 95-та минута за победа реши да прави селфи со стрелецот. Повеќе

Тргнал цреп да прави селфи со Арсен Венгер

Нема оправдание за ова. Ни трема, ни возбуда, ни брзање, ни гужва... Повеќе

Јолокауст - селфиња среде холокауст
Споменичен бон-тон

На прв поглед фотографиите се сосема обични. Имаат хаштази, емоџи (смајли, срце, ѕвездичка), ликовите на нив изгледаат како да се забавуваат. Но нешто почнува да не штима кога ќе сфатите дека тие се направени среде споменик на холокаустот. Повеќе