таг: плејбој

Кога Макс Алегри откажал свадба на неколку дена пред прославата

Иако делува дека е апсолутен фрик и само мисли на фудбал како Гвардиола, сепак тренерот на Јувентус може да сними филм за неговиот луд приватен живот. Ни самиот веќе не знае колку партнерки имал, со колку се верил и планирал заеднички живот. Има две деца од различни жени. Повеќе

Најубавите насловни на Playboy со спортистки

Основачот на Плејбој почина синоќа на 91-годишна возраст а во знак на негово сеќавање избравме 12 најдобри насловници од магазинот на Хеф со спортистки. Повеќе

Како Хју Хефнер стана американска поп икона?
По неговата смрт на 91 година

За конзервативците беше расипувач на смерната американска младина. За феминистките беше шовинист. За многумина беше борец за човекови права, особено за сексуалните. Хју Хефнер се одјави на 91, задоволен од постигнатото.  Повеќе

Плејбој ги враќа голите
Силно светнал ден:

Откако ја извади голотијата заради зголемување на рекламниот опсег, Плејбој мудро реши дека е глупо да се откаже од својот идентитет. Потег кој заслужува аплауз, само што, за аплауз требаат две раце, а Плејбој е магазин кој се чита со една. Повеќе

Плејбој, постхумно

Кога некој ќе замине, остануваат блиските да се сеќаваат на нивните дела. Откако Плејбој реши да ја упокои голотијата, ние ужалените решивме да ги собереме сите - ама баш сите - одбрани убавици, кога било објавени на страните на овој магазин. Повеќе

Наташа Нанева за Плејбој Словенија
Првото неголо издание на Плејбој

Минатиот октомври Плејбој објави дека по 62 години печатење, од годинава повеќе нема да објавува голотија. Дојде новата година, и луѓето стварно си стојат на збор. Повеќе

Гневни писма на Плејбој читатели

За март 2016-та култниот Плејбој најави драстично и рискантно ребрендирање при што во печатеното издание девојките веќе нема да бидат голи. По тој тажен повод Њујоркер објавува реакции на читателите. Последнaта читателка доби дури и покана за работа во Плејбој.    Повеќе

Плејбој знае и текстови

Од општ сеир дека интервјуата во Плејбој се чисто за алиби на тие што го купуваат, со последните промени во компанијата токму интервјуата треба да станат носители на списанието. За да покаже дека Плејбој има често занемарено пребогато портфолио со интервјуа, Лонгформ вади листа (и комплетни текстови) од десетина легендарни интервјуа објавени во магазинот. Повеќе