таг: нба ол стар

Патиките на Охриѓанецот кој настапи на Ол стар

Кошаркарот на Кливленд беше хит на вчерашниот Ол стар натпревар на кој се појави во патики со знамиња од две земји, родната Македонија, како и Турција за која настапува. Браво мајсторе. Повеќе

Ол стар 2000 со Љубомир Николовски

Со ништо не може да се спореди тоа со ова време во кошаркарската лига поради која седевме до сабајле како вампири. Ги нема на тв повеќе ниту нив, ниту коментаторот кој му даваше посебен драж на секој НБА натпревар. Повеќе

Истокот и Западот на Ол стар игрите одат во историјата

Иако со години бевме научени главниот натпревар на НБА Ол стар игрите да го гледаме помеѓу Источна и Западна конференција, повеќе нема да се вика така. НБА ги најави новите промени за кои се залагал и Мајкл Џордан. Повеќе

Ол Стар 1997 на А1 со Љубомир Николовски на лице место

Ако не сте гледале Ол Стар и воопшто НБА во 90-те, ќе мора да го изгледате цело видеово бидејќи исто како да не се гледале воопшто кошарка. Да можевме ќе го гушневме Јутјуб. Дали игра Џордан? Да, игра и го оствари првиот трипл дабл во историјата на игрите. Повеќе

Историски НБА Ол Стар со 374 поени

Кошаркарите на Западната конференција славеа против Источната со резултат 192:182 во 66-то издание на Ол Стар игрите. Ова беше натпревар со рекорден број на поени во историјата, а беше постигнат и личен рекорд на поени, вкупно 52 кои отидоа на контото на Ентони Дејвис. Повеќе

Глен Робинсон Трети ја заби преку тројца и ја освои титулата во забивање

Тоа што не му успеа во кариерата на постарот, му успеа на помладиот Глен Робинсон, кој ноќеска приреди сензација на Ол Стар викендов во Њу Орлеанс. Во мечот за тројки за прв пат победи кошаркар на Хјустон. Повеќе

А ќе речеш само еден обичен волонтер

Неколку месеци пред Ол-Стар викендот во НБА се одржува Џем Сешн, единствена шанса за фановите да станат дел од 1.500 волонтери и да бидат еден до друг со најголемите ѕвезди. Еден дечко така се пријавил за волонтер, па кога му го дале баскетот да покаже што знае на натпреварот на забивање, ги оставил со отворена уста. Повеќе

Љубомир Николовски со преносот на Ол-Стар мечот од 2001-ва

Ден-денес кога ќе се спомне НБА, ретко кој ќе пропушти прилика да го спомене и гласот на најдобриот македонски коментатор на најдобрата светска лига. Преносите со него вредеа целоноќно прозевање и мамурност следниот ден. Повеќе

369 поени и спектакл од тројки и забивања
Баш Ол Стар

Најдобрите светски кошаркари од Западната конференција во НБА ги совладаа колегите од Истокот 196:173 во мечот кој го одбележаа неколку рекорди и опростувањето на Коби Брајант. Повеќе