таг: марсеј

Дрогба користи мобилен стар 5 години кој чини 16.000 денари

За време на гала вечерта за доделување на наградата „Златна топка“ во Париз, легендарниот фудбалер го имаше моментот на вечерта кога откри една интересна анегдота. Повеќе

Во Франција активно се прекинуваат натпревари поради хомофобни пароли

Натпреварот од 3 коло на француската Лига 1, Ница - Марсеј бил прекинат во текот на првиот дел откако судијата Клеман Турпен со помошниците забележале непримерени пароли на трибините. Повеќе

Французите немаат дерман од Африканскиот Куп на нации, уапсени 282 лица

Алжир тивко го почна Африканскиот Куп, но како одминува турнирот, ги победија сите противници и стигнаа до финалето. Славјето на овој успех донесе хаос на улиците во Франција. Повеќе

Најголем трансфер на Интер е ѕверскиот кондиционен тренер од Реал

Фудбалерите на Интер ќе ги спрема Антонио Пинтус, човекот кој во врвна форма ги доведувал Зидан, Кристијано Роналдо, Дел Пјеро, Виали, Дешам, Ѕола, Модриќ, Марсело и многу други. На почеток плачат од пеколниот ритам, после му се заблагодаруваат. Повеќе

Ненормален потег на 47-годишниот Зидан

Додека уште им трае летниот одмор во Реал Мадрид, Зизу искористил да скокне до Ла Кастелане (реон кај Марсеј) во кој Зидан почнал да игра фудбал како мал. А и повтори една финта што ја правел како мал. Повеќе

Ставете ми ја прославата и на ФИФА, не само на ПЕС

Само што дојде на крајот од јануарскиот преоден рок во Марсеј, Марио Балотели покажа зошто важеше за најголем светски талент во Интер, Милан, Манчестер Сити. Повеќе

Балотели како Тоти - даде гол и правеше селфи на терен

Олимпик Марсеј ја заживеа кариерата на Марио Балотели, а Италијанецот го врати клубот на победнички патеки: 4 гола на 6 меча откако дојде од Ница. Синоќа постигна преубав гол против Сент Етјен а го прослави уште пофраерски. Повеќе

Сеирот за автогол во ЛЕ оди кај Марсеј

Фудбалерите на Олимпик Марсеј и дефинитивно го потврдија својот дебакл во Лига Европа каде по 5 кола останаа со само еден бод. Синоќа загубија 4:0 од Ајнтрахт Франкфурт со 4:0, а еден од тие голови сами си го пикнаа. Стрелец Луиз Густаво. Трагедија. Повеќе

Триумф на Лацио во Марсеј, три шпански екипи дадоа 13 гола
Лига Европа

Откако Бетис победи на Сан Сиро 1:2, подоцна вечерва шпанските клубови ја докажаа доминацијата во Европа. Севиља му даде шест парчиња на Акхисар, а Виљареал „петарда“ на Рапид Виена. Повеќе