таг: флојд мејведер

Докторите што стравуваат за здравјето на Мекгрегор

Со целата можност и ова да е дел околу целиот циркус што и претходи на борбата во сабота, група доктори смета дека на ММА шампионот никогаш не требало да му биде дозволено да боксува против Флојд Мејведер. Повеќе

Мејведер и Мекгрегор и лошо читање усни

Ова монтаживе со дијалог уште од првиот клип што го имаме изгледано ни личат на чиста уметност (да најдеш клип, па да ги следиш движењата на уста, па да им закачиш зборови што ќе им одговараат, па тоа што ќе го каже уште да личи на нешто, па налет...). Ама нека не се чаталат, затоа што овој пат муабетот на двајцава стварно изгледаше ко ова да е оригиналната трака. Повеќе

Првата средба на Мејведер и Мекгрегор
Мејведер - Мекгрегор на научна основа
2 месеца до најголемата борба во историјата на боречките спортови

Фанови и публика (претежно) се за Мекгрегор, едноставно ова е негов момент на слава и уште се навлечени на приказната на Ирецот. Од друга страна сè што е стручна боксерска фела (дури и тие што навиваат за Мекрегор) отворено кажуваат дека не постои сценарио во кое Мејведер го губи боксерскиот меч со ММА првакот. На 26-ти август ќе видиме што ќе се случи. Повеќе

Договорена борбата Мејведер - Мекгрегор
Спектакл во најава

На 26. август во T-Mobile Арена во Лас Вегас ќе се одржи долгоочекуваниот судир меѓу повеќекратниот боксерски шампион и првакот во УФЦ. Повеќе

Циркусот Мејведер - Мекгрегор го упропастува боксот

Еден од најголемите боксери во историјата, олимпискиот златен медал Оскар Де Ла Хоја вели дека секојдневниот панаѓур што го прават Флојд Мејведер и Конор Мекгрегор пред нивниот меч, сериозно го нарушува угледот на овој витешки спорт. Повеќе

Што коли возат познатите спортисти

Најголем дел од светски прочуените спортисти кои заработуваат астрономски суми пари, најчесто бираат монструозни автомобили и се лош пример за помладите. Но има и такви на кои гигантски џипови не им значат ништо. Повеќе

Тајсон Фјури избран за боксер на годината

Реномираниот весник The Ring кој од 1928-ма ја врачува наградата за најдобар боксер на изминатата година, во конкуренција на Флоид Мејведер јуниор, Саул Алварез, Генадиј Головкин и Роман Гонзалес го избра Британецот Фјури. Повеќе