таг: брак

„Жено за 26-годишнина во брак ти посветувам победа од 2:6“

На последниот натпревар пред Божиќ во Премиер лигата, Тотенхем со 2:6 го размонтира Евертон а тренерот Маурисио Почетино имаше посвета на победата за неговата сопруга која го советува мудро. Повеќе

Адвокати за развод даваат совети за брак

Прво: бракот е како лотарија, па веројатно нема да добиеш. Ама ако добиеш тоа е толку добро што само за тоа вреди да се проба. Второ: 50% од браковите завршуваат со развод, ако ти кажам дека надвор има  50% шанси да паѓаат метални кугли, ти ќе останеш дома, нема да стапнеш надвор. Трето: да купиш куќа ќе ти дадат 50 формулари што треба да ги пополниш, што ти објаснуваат сè... кога влегуваш во брак не добиваш ни едно ливче, ни летка на која пишува „само што ја направи законски најважната работа во твојот живот.“ Има уште. Повеќе

Неверојатната животна сторија на Луис Суарез и неговата жена

Од својата рана возраст, кога имал 14 години па до ден-денес Луис Суарез најголемата поддршка во животот ја имал од својата некогашна девојка а денес сопруга Софија со која поминал неверојатен пат. Повеќе

Русин побарал за жена Колумбијка на мечот Полска - Колумбија

На мечот Колумбија - Полска на трибините имало убав настан. Сергеј, извесен доктор од рускиот град Томск ја побарал својата девојка Карен од Колумбија за жена. Но имало само еден услов - да и го даде прстенот само ако Колумбија даде гол. И така кутриот Сергеј ги преживеал првите 40 минути. За сè друго се погрижи стоперот на Барселона Јери Мина. Повеќе

Принцезата на зрно пишман

Јапонската принцеза која лани гордо соопшти дека заради својата факултетска љубов се откажува од својот аристократски статус, реши да ја одложи венчавката. Ѝ треба време да размисли. Повеќе

Кога Коло Туре ја лажел љубовницата дека продава коли по Африка

Англискиот жолт печат на големо пишува за љубовниот триаголник на судијата Марк Клатенбрург којшто 10 месеци ја лажел љубовничката дека е бизнисмен и дека скоро ќе се врати од Саудиска Арабија засекогаш. Но тоа е ништо во однос на циркусот на Коло Туре. Повеќе

Aj дека на крај ќе се земеш со погрешен човек

Нормално дека ќе пробаш да не биде така, ама овој пат не е важно само што си пробал/а. Она што може да ти е утеха е дека и скоро сите други ќе пројдат исто како тебе. Она што уште од сега треба да престанеш се залажуваш е дека ти си исклучокот што е дел од тоа „скоро сите“. Повеќе

Марионка, личи на уморна

Иако капнати од работа, Јапонките не се откажуваат од бракот и идејата еден ден да најдат маж и да засноваат семејство. Проблемот е што капнати од работа, уморни се да го бараат. Повеќе

Дали ако цената на слободата е осаменост би ја платиле?
Љубов во време на индивидуализам

Нова книга на социологот Марк Регнерус од Универзитетот Тексас во Остин, под наслов „Евтин секс“, истражува како модерната дејтинг сцена е моделирана од тн. „сексуална економија“, теорија која на телесните општења на луѓето гледа како на пазар. Повеќе