Збунетите Лацијали примија гол на празна мрежа

Во 94-та минута од натпреварот помеѓу Удинезе и Лацио, гостинските фудбалери помислија дека го слушнаа последниот свиреж на судијата и примија уште еден гол.

Во битката за пласман во Лигата на шампиони, фудбалерите на Удинезе имаа водство од 1:0, а Лацио со сите сили се обидуваше да дојде до израмнување.

Во 94-та минута фудбалерите на Лацио го слушнаа свирежот со кој се означува крај на натпреварот, но тоа беше само свирче од трибините. Главниот судија Бергонци одмавна со рака и даде знак дека натпреварот не е завршен, а домашните фудбалери го искористија невниманието на гостите и постигнаа уште еден гол.

Целиот стручен штаб и фудбалерите на Лацио се обидоа да се пресметаат со Бергонци и до домашната клупа. Имаше туркање, влечење и гаѓање со топка, а по мешаницата Диас заработи црвен картон, но најверојатно тоа нема да биде единствената казна за Лацио.

30 април 2012 - 10:03