таг: лацио

Што манга од менаџер е овој Мендеш

Кога моќник чии клиенти се викаат Кристијано Роналдо, Давид де Хеа, Диего Коста, Хамес Родригез, Жозе Мурињо и Жоао Феликс, тогаш јасно е за какви операции е способен. Од никој и ништо пари прави. Повеќе

Кој е Диаболик, водачот на лацијалите кој направи милиони и заврши со куршум во глава?

На 30 јануари, 2000-та, годината во која го освоија Скудетото, на мечот Лацио – Бари на трибината под негова контрола се појави транспарент со поддршка на Аркан. Држеше бизниси со обележја на Лацио, а беше апсен за трговија со дрога под обвинение дека е шеф на криминална група. Повеќе

1 минута на Марадона против Лацио кога прашувале кој спорт го игра

До таа мера играл добро што многумина сметаат дека овој меч му бил најдобар во целиот долгогодишен престој во Италија. Постои анегдота дека некои присутни гледачи на стадионот се прашувале кој спорт е ова со што се занимава Марадона? Повеќе

Глувонемиот навивач кој 55 години му е верен на клубот од детството

Стадионот Олимпико во Рим синоќа крцаше како во времето на Серџо Крањоти, а меѓу 80.000 навивачи имаше еден цар кој слободно може да кажеме дека е легенда меѓу навивачите кој заслужува посебен третман од клубот. Повеќе

Синиша Михајловиќ му се пушти на еден навивач па се влечеше со полиција

Пред почетокот на финалето на Купот на Италија кој го освои Лацио (2:0 против Аталанта), тренерот на Болоња Синиша Михајловиќ изреволтиран што некој навивач му довикнал zingaro (ѕингаро - навредлив термин кој на италијански значи циган) ќе се тепаше со пола стадион. Повеќе

Излив на расизам од тифозите на Лацио

Пред дербито Милан - Лацио (1-0), стоперот на Римјаните, Ачерби изјавил како се подобар тим и доаѓаат во Милано по сигурна победа. На сето тоа, Бакајоко од Милан прво учтиво го разменил дресот со Ачерби пред крајот од мечот, а подоцна иронично го покажувал пред своите навивачи со соиграчот Франк Кеси. Повеќе

Го сними голот на Пандев и го остави грлото на стадион

Играа со Милан, Интер, Наполи, Лацио, Рома. Никој не успеа да ги победи од нив. Отидоа на гости во Џенова, Прандели во 60-та минута го стави џокерот Пандев и веќе по 20 минути благодарение на нашиот стар лисец на семафорот стоеше Џенова - Јуве 2:0. Кој би рекол а? Гол и асистенција за Гочето. Повеќе

Ајнтрахт во Милано ќе го бодрат 13.500 грла

Германските навивачи дефинитивно во моментов се број 1 на континентот. И по бројност, и по верност и по изданија. Тоа што го прават сезонава е лекција за сите останати. Повеќе

Го имаме победникот на денот

Лацио во саботата ја декласираше Рома 3:0, а обично после една ваква убедлива победа во римско дерби на шегите им нема крај. Погледнете го што работи типов. Па уште мртов ладен е. Повеќе