таг: ЗОИ 2018

На Олимпијадата се гледале и гледале порно филмови

„Чекај, дали сериозно ме прашуваш за порно? Па човеку, ние сме исти како и сите останати луѓе, имаме свои потреби“, се исповедал за USA Today еден од американските олимпијци. Тиндери, миндери, апликации за запознавање и лични контакти тријат раце од рејтинг. Повеќе

Германците испиле 3.500 литри безалкохолно пиво на Олимпијадата

Сите германски спортисти во Пјонгчанг пијат безалкохолно пиво после тренинзите и натпреварите. Германија до денес освои 24 медали на Зимските Олимписки Игри од кои 12 се златни. Повеќе

Јамајка остана без боб-санка за Олимпијада, но ги спасила пивара

На Зимските Олимписки Игри никогаш во историјата немало девојки од Јамајка и првото појавување на натпреварувачки од оваа земја на ЗОИ во Пјонгчанг е права сензација. Повеќе

Кројачот да ви ги врати парите

Дури и ако не гледате карлинг, овој спорт би можел да ви одземе внимание особено кога играат Норвежаните. Еден детал посебно ќе ви боде очи. Повеќе

Плетење, финска олимписка мантра

Финска е една од земјите на кои не можеш да им го фатиш крајот, од една страна претседателот и премиерот имаат свои официјални сауни, од друга страна земјата има најголем број хеви-метал бендови по глава на жител во светот, додека во исто време експериментираат со задолжителен приход за секој човек, а во јазикот немаат идно време. На ЗОИ спортистите од оваа земја покажаа еден свој фетиш. Повеќе

По колку калории јадат олимпијците на ЗОИ?

Ако се водиме по пресметката за исхрана, од олимписка норма ние ја имаме исполнето исхраната на нордиски скијач. Повеќе

Фетишизацијата на Ким Јо Јонг

Атлантик ја нарекува „дипломатија на ниски очекувања“ а во неа овој пат победи Северна Кореја која откако со месеци се закануваше со уништување на својот близнак држава, само затоа што испрати спортисти и навивачки, доби позитивен публицитет „кој требаше да биде резервиран за Јужна Кореја, која ја организираше, ја плати и е домаќин на Олимпијадата.“ Повеќе

Како на зимските олимпијци не им студи?
Првата Американка што направи троен-аксел на Олимпијада

Пред неколку дена се појави видео со малечката Мираи Нагасу, репрезентативка на САД во уметничко лизгање, која тренираше како ракетата на Илон Маск. Ретко кој претпоставувал дека неколку дена подоцна токму Мираи ќе стане првата Американка во историјата која го направи извонредниот трипл-аксел на ЗОИ. Повеќе