таг: повреда

Каква е повредата на Салах и ќе игра ли на Светско?

По загубеното финале на Лига на шампиони од Реал, Јирген Клоп не го критикуваше Кариус, но призна дека повредата на Мохамед Салах ја скршила неговата екипа.Притоа не баш сите сфатиле што така лошо се случи со Египѓанецот по дуелот со Серхио Рамос после кој Салах го напушти теренот. Повеќе

НФЛ потрес на мозок сезона 2017
Како нестандардно решение му ја спасило кариерата на Надал

Пробувал разни светски признати методи со цел да ги намали болките во коленото за да на крај лекот го најде во една терапија која многу стручњаци ја сметаат за плацебо ефект. Повеќе

Од 957-ма на светот до победничка на Гренд Слем
Бајката за девојката од Флорида

Само 69 дена откако се врати од 11-месечна пауза поради повреда и шест недели откако рејтингот ѝ падна на 957 место, Слоан Стивенс направи чудо и го освои првиот Гренд Слем во кариерата. Повеќе

Се повреди при прослава на гол и ќе паузира 7 месеци

Николај Милер, талентирниот фудбалер на Хамбургер го даде победничкиот гол на мечот против Аугзбург во 8’ минута и неверојатно несмасно го прослави па ги искина лигаментите и ќе паузира 7 месеци надвор од фудбалот. Повеќе

Сите обиди на Роналдо да се врати во игра од друг агол
ЕП 2016 Франција

Се обидуваше, стегна заби, продолжи, падна, излезе, па пак влезе, па вторпат падна и сфати дека ја изгубил битката со повредата во првото полувреме од финалето. Повеќе

Дивото патешествие на Сем Хатчинсон

Златното дете на Челси а сега фудбалер на Шефилд Венздеј, Сем Хатчинсон на 21 година ја прекина фудбалската кариера поради честите и тешки повреди. После неколку сезони се врати на теренот како херој и покажа дека приказните со среќен крај постојат. Повеќе

Рудневс, држи го јазикот за себе

Еден од најдобрите фудбалери на Бундеслигашот Хамбург, Летонецот Арјомс Рудневс завршил во болница, откако по една расправија жена му му го гризнала јазикот по што ќе пропушти неколку меча. Повеќе

А сакаа само да помогнат

Циркузов е од африканската Лига на шампиони на мечот меѓу Монгреб од Тунис и Ал Хилал Омдурман од Судан, а дечкиве што се задолжени да го однесат повредениот играч надвор од терен за да му се укаже лекарска помош излегоа најголеми виновници за ситуацијава. Повеќе