таг: пиво

Чекај да видиш еден англиски паб после голот на Деле Али за 2-0

Во BoxparkCroydon паб во Лондон настана права лудница кога момците на Саутгејт зголемија на 2-0 против Шведска. Повеќе

Голманот на Египет одбил награда за играч на мечот поради пивара

Фудбалерите на Египет беа тврд орев за Уругвај во вториот меч од првото коло во групата А, а и покрај поразот од 1:0, голманот на Египет беше прогласен за најдобар поединец на мечот. Повеќе

На девојка на бејзбол и падна топката во чаша пиво

Атланта играше против Сан Диего во регуларниот дел од MLB. Во петтиот ининг ндер Инкиарте од Атланта ја удри топката толку силно што таа заврши во чаша пиво на трибини кај навивачка на Сан Диего, Габи ДиМарко. Повеќе

Ренди да ви покаже како се прави реклама за пиво

Нема причина зошто кој било бренд на пиво би одбил вакво злато од реклама, ама таков е животот и не му е гајле за твоето имање или немање причина па оваа реклама не успева да мине кај „клиентот“ и останува само на Јутјуб. Повеќе

Германците испиле 3.500 литри безалкохолно пиво на Олимпијадата

Сите германски спортисти во Пјонгчанг пијат безалкохолно пиво после тренинзите и натпреварите. Германија до денес освои 24 медали на Зимските Олимписки Игри од кои 12 се златни. Повеќе

Се претера ли со науката?
Како Мартин Лутер се бунтуваше против црквата со - пиво
Пет века протестантска реформација

Вчера, 31.10, се одбележаа 500 години откако еден опскурен саксонски монах ја трансформираше Европа. Но протестантската реформација на Мартин Лутер сепак не го промени само начинот на кој голем број луѓе го слават Бога, туку и начинот на којшто дотогаш се пиело.  Повеќе

Келнерот шлепер

Се вика Оливер Струмпфел и минатата недела го сруши рекорд во носење кригли, што сам го постави во 2014. По ново, рекордот е 29 полни кригли со вкупна тежина - 69 килограми. Повеќе

Подај пивото