таг: мерцедес

Мерцедес престанува да го произведува G-wagen
The Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet, електричниот (концепт) автомобил на Мерцедес
Сложни Германци дизел не ги бие

Фолксваген, Ауди, Порше, БМВ и Мерцедес во 1990-те формираат таен картел за соработка на тема заобиколување на прописите околу загадувањето од дизел, објавува Шпигел. Повеќе

Трката од маалските муабети

Една од оние дилеми од клупа од пред зграда. Кој е побрз: Мерцедес СЛ63 АМГ, В8 супервозило спремно како за НАСКАР или Ф1 болид, и да се тркаат 1 круг и болидот да му даде 40 секунди предност на Мерцедесот. Повеќе

Приказната за Мерцедесот од 500.000 долари, Мерцедес СЛР
Оф-роуд апсурдноста наречена Maybach G650 Landaulet
Што ќе биде со Формула 1 по заминувањето на Розберг

Минатиот петок на церемонијата на доделување награди од ФИА во Виена новиот светски шампион Нико Розберг објави дека се повлекува од Формула 1. Тоа отвори многу прашања на кои нема одговор. Повеќе

Човечките шофери ќе ги малтретираат автоматските

Иако повеќето луѓе се загрижени дека еден ден роботите, автоматиката и вештачката интелигенција ќе ги преземат работите во свои раце, извршниот директор на Мерцедес има сосема поинаква перцепција кој ќе биде за жалење. Повеќе

Мерцедес ја реши дилемата дали да спаси пешак или возач