таг: флорентино перез

Сеќавање на времето кога Реал шест години по ред испаѓаше во осминафинале

„Кралскиот клуб“ е убедлвио најтрофеен клуб во ЛШ со 13 пехари. До синоќа цели осум години не испадна пред полуфиналето. Затоа бламажата со Ајакс е суперсензација, иако такви чуда имаше и порано. Повеќе

Од каде толкава омраза меѓу Ди Марија и Манчестер Јунајтед?

Додека играше за Јунајтед, Анхел немал никакви искри ниту конфликт со навивачите. Зошто толку многу синоќа го навредуваа, свиреа а тој ги пцуеше како најголеми душмани? Повеќе

Најголемите парајлии во шпанскиот фудбал

Шпанскиот весник Ел Мундо објави листа на 200 најбогати Шпанци. Меѓу нив има 51 милијардер, а целта им е да покажат дека и претседателите тежат многу пари и влегуваат во таа листа. На врвот е Флорентино Перез. Повеќе

АС: Реал Мадрид сериозно заинтересиран за Елиф Елмас

Реномираниот шпански АС, се повикува на македонскиот портал Скопје24 и на насловната страна на својот сајт објавува занимлива вест. Повеќе

Како изгледаше последната сезона во шпанска лига без Меси и Роналдо

Сезоната 2008/2009 беше последна во шпанскиот фудбал пред појавата на вечниот дуел Меси-Роналдо, но ќе се памети по многу нешта. Баш по многу нешта. Повеќе

Што може жена, не може никој - добро знае Лука Модриќ

Тивкиот и повлечен Лука Модриќ не би можел да опстане во светот на менаџерските хиени ако крај него не била таа - русокосата Загрепчанка која детството го поминала во канцелариите на Максимир. Повеќе

Најсмелиот претседател на федерација кој го избрка селекторот пред Светско

Рубиалес во кариерата играл за неколку второлигаши а во еден момент сфатил дека повеќе му лежи да биде адвокат и менаџер по што тргнува во голем поход. Повеќе

Единствениот човек кој го одбил Реал Мадрид

А треба да биде премногу дрзок да ја одбие и таа понуда - фактички последна шанса да ја заврши кариерата достојно, а не во Лига Европа. Но, којзнае, можеби и Арсен ја слушнал приказната дека со Флорентино е убаво да се дружиш, но не и да работиш. Повеќе

Роберто Карлос на гости кај Мадридисти од Македонија

Европскиот шампион уште еднаш на дело ја покажа својата величина откако предводен од потпретседателот на клубот и десната рака на Флорентино Перез, Едуардо Фернандез де Блас и легендарниот Роберто Карлос го уприличија коктелот организиран од Пења Мадридиста Македонија. Повеќе