таг: часовник

Голем француски талент од Ница украл часовник од соиграч вреден 70.000 евра

Минатата недела во фудбалскиот клуб Ница се случил незапаметен скандал. Новото засилување на клубот Каспер Долберг, кој летово дојде од Ајакс за 20,5 милиони евра останал без страшно драгоцен и скапоцен часовник. Повеќе

Koга Марк Твен сакал да произведува брендирани часовници

За различните, понекогаш бизарни бизнис проекти кои ги имал откачениот Твен сме пишувале и претходно. Но ни се измолкнал еден детал, моментот кога славниот писател инвестирал во компанија за таа да произведува „Марк Твен“ џебен часовник. Повеќе

Не е само да украдеш нешто, треба и да го продадеш

РМ 50-03 Мекларен Ф1 часовникот е еден од само 75-те примероци од овој модел изработени од Ричард Мајл, чини 1,3 милиони долари и пред некое време беше украден. За крадецот тоа е пола завршена работа, сега ќе треба да најде начин како да го продаде. Повеќе

После 54 години и 261 ден, Хамбург го трга култниот часовник од стадионот

Секоја убава традиција има свој почеток и крај, па така и онаа со култниот саат наместен на стадионот на славниот германски клуб кој имаше посебно значање за еден од клубовите основачи на Бундеслигата. Повеќе

Часовник за Бонд негативец: Ulysse Nardin Marine Mega Yacht

30 примероци по цена од 272 илјади евра од часовник. Повеќе

Јапонски вс. швајцарски часовник
Барем за часовник нема да мора да му ја мислиме
Претерано комплицираниот начин на кој функционира механичкиот часовник
Детаљот на Рафа од 850 илјади долари

Познат по своето скромно однесување на и надвор од теренот, Рафаел Надал прилично ја изненади јавноста со скапоценоста на неговиот рачен часовник кој вреди колку и луксузна куќа во САД. Повеќе