таг: вембли

Како да се купат карти за Европско 2020, колку чинат, каде ќе се игра?

Пошироката македонска јавност, дали поради временската дистанца (март), дали поради карамкашата што ја направи УЕФА со 234 турнири, или поради нешто трето, не е запознаета со тоа дека Македонија 180 минути ќе ја далат од историски пласман на едно Европско. Повеќе

Како е можно?

За време на пријателската Англија - Перу, на „Вембли“ во Лондон полета најневеројатното авионче направено од хартија. Колкави се шансите ова стварно да се случи? Повеќе

Се знаат цените на влезници за Европско првенство 2020

Европската фудбалска унија (УЕФА) преку својот сајт соопшти информации околу влезниците за Европското првенство 2020 година. Ако Македонија го мине плејофот и обезбеди учество, ќе може да се следи за пристојна цена на карти. Повеќе

Кога Фергусон го терал Бекам во соблекувална да ја избричи четката

Анегдотата кога му штунал копачка во глава ја знаат речиси сите. А Бекс сега раскажа случка со фризурата „четка“ кога ја криел со капа, ама немал кај да бега од стариот лисец. Повеќе

Queen ги напишале We Are the Champions и We Will Rock You за стадионски толпи народ

Фудбалската грозница во Велика Британија била толку голема што на мега концертите во пауза меѓу песните, публиката зсекогаш почнувала некоја навивачка песна (ни денес ништо не е сменето на прославите), па Фреди Меркјури се инспирирал да напишат нешто свое што ќе се пее. Повеќе

Тренерот на Борусија не се ракувал со Почетино поради грип

Синоќа по првото полувреме без голови на „Вембли“, во вториот дел Тотенхем со 3:0 ја испраши Борусија Дортмунд и веројатно обезбеди пласман во четвртфиналето. Повеќе

Давид де Хеа - Спајдермен меѓу голманите

Од голманот на шпанската репрезентација Давид Де Хеа сме виделе сјајни одбрани, ама тоа што го правеше синоќа против Тотенхем на „Вембли“ беше неверојатно. Рака му пружија и противниците кои немаа чаре како да го совладаат. Повеќе

Необичен начин на точење пиво на новиот стадион на Тотенхем

Тимот од северен Лондон уште пред неколку месеци го заврши новиот модерен стадион, но и натаму игра на „Вембли“ поради некои финеси пред отворањето на новата арена. Повеќе

Тотенхем и Сити поарно да играа во бавча место на Вембли

Сите кои синоќа го проследија дербито Тотнем - Сити можеа да приметат дека теренот беше изоран како бавча и не доликуваше на стадион каков што е храмот на фудбалот „Вембли“. Кој го упропасти? Повеќе