таг: твитер

4чан тргна да им го одмилува хаштагот на Американците

Во време кога Вегета знакот дотера до таму да биде толкуван како расистички симбол (па сега човек треба да пази и џоинт како пуши да не излезе дека е расист), троловите од расадникот на тролови 4чан решија да почнат со кампања за претворање на хаштагот во обележје на расистичкиот дел од Америка. Повеќе

Рома на Твитер за тим на денот го прогласи Осогово

Да не го измислеа Твитерот, во Рома никогаш нема да знаат за Кочани и нивниот македонски третолигаш кој им држи лекции и на прволигашите како се користи оваа социјална мрежа. Повеќе

Твит на денот на германското МНР

Во осминафиналето од Лигата на шампионите дури три дуели се меѓу англиски и германски екипи: Тотенхем - Борусија, Ливерпул - Баерн Минхен и Шалке - Манчестер Сити. По тој повод германското министерство за надворешни работи твитна: „Драги Британци, ние ве сакаме... Ама во осминафиналето од Лига на шампиони сме за снажен Брегзит, без задршка“. Повеќе

Поштено и чесно од Генгам

На 19 јануари во меч од Лига 1, ПСЖ со неверојатни 9-0 го прегази последнопласираниот Генгам. После мечот, на твитер сметката на Генгам напишаа „Подобро еднаш да изгубиш 9-0 отколку девет пати по 1-0.“ Повеќе

Има ли расизам во фотографијата на Иниеста?

Еден од најголемите виртуози со топката во последните неколку децении неочекувано западнал во скандал: Иниеста го обвинуваат за расизам на фотографија која што ја објавил на Инстаграм и Твитер. Повеќе

Твит на колото - нормално од Леверкузен

Админите на Рома важат за едни од поинтересните твитерџии во светот на фудбалот. А ништо послаби не се ниту оние на Баер Леверкузен кои често ортачки настапуваат со Италијанциве. Синоќа Баер изгуби 2-1 од Ајнтрахт Франкфурт па админите на Лајпциг од нигде-никаде решија да ги пецнат „Аспиринџиите“ кои имаа спремен одговор. Повеќе

Админот на твитерот на Канје

Ова не е вистина, само за жал на некој недолжен дечко или девојка ова не е ни многу далеку од вистина. А вреди и заради бисери од типот „јас прво се бришам па одам по нужда“. Повеќе

Малку пристојност никогаш не шкоди

Останувајќи на својот (здрав) став содржински да не коментираат твитови на Трамп француската влада по повод последната тирада на американскиот претседател, само порача дека Трамп нема „основна пристојност“. Повеќе

Твитер треба да го укине ретвитот

Зошто? Затоа што „опцијата го исфрла од шини секој здрав разговор и ги лови најлошите инстинкти на корисниците“. Повеќе