таг: рајан гигс

Ко ќе го видиш Гигс во тоалет а он не може да додржи

Ја начекуваш најголемата легенда на Манчестер Јунајтед и актуелен селектор на Велс и не си свесен дека и он е жив човек со елементарни потреби. Повеќе

Хобито на Герет Бејл поради кое Зидан беснее и кое му поттикнува повреди

Иднината на Бејл е под прашање: Велшанецот не сака да си оди, Реал е спремен да го продаде за 80 милиони евра, но на Бернабеу не стигнала никаква понуда до сега. Зидан има нешто против Бејл. Повеќе

Луда реклама со брат му на Гигс

Родри Гигс не зборува со неговиот брат Рајан повеќе од 7 години, откако британските таблоиди на времето открија дека Рајан долги години имал афера со сопругата на брат му Наташа. Родри сега се појави во реклама за познатата обложувалница Paddy Power во која зборува за, пази, ЛОЈАЛНОСТ. Повеќе

Клубот на Бекам, Гигс, браќата Невил и Сколс напредува многу добро

Kлубот на легендарната дружина од Манчестер Јунајед, Салфорд Сити освои три промоции во последните четири години и сериозно се качува по скалилата нагоре. А кога дошле првпат во клубот, Гери Невил прашал: „Овде треба нов напаѓач или нов тоалет“? Повеќе

Еден од омилените “посвоени синови“ на Фергусон

Пред 45 години во Кардиф се роди една од најјаките фудбалски легенди со број 11 без кој ништо немаше да биде исто во Манчестер Јунајтед и Премиер лигата. Мега спортист со лавовско срце кое никогаш не знаеше да папса по таа лева страна. Господ знае колку километри истрча. Повеќе

Младиот Французин кој има повеќе шампионски титули од Роналдо

Во саботата Баерн го згроми Аугзбург со 1-4 и по рекорден шести пат по ред стана шампион на Германија. Шеста титула по ред во кариерата славеше и 21-годишниот Кингсли Коман. Повеќе

„Ми останаа неколку дена живот, нека дојдат легендите на Јунајтед“

Еден од најголемите навивачи на Манчестер Јунајтед, татко на 5 деца кој имал 16 внуци и 9 правнуци имал само една желба пред крајот. Повеќе

Сторија за дискретниот херој Герет Бери кој одигра повеќе од Гигс

Рецептот за долговечност го има човекот за кој малку кој би покажал со прст а тој е секогаш на позиција, спремен да се бори додека го држи сила. Тивок, внимателен, концентриран и голем професионалец. 21 сезона! Повеќе

Место во историјата за дискретниот херој Герет Бери

На 35 години Герет Бери го одигра 610-от меч во Премиер лигата и го надмина Френк Лампард по бројот на настапи во англиското првенство. Следен предизвик му е Рајан Гигс со 632 настапи на вечната листа. Повеќе