таг: публика

А што ќе случеше да беше обратно?

Гледајте ја плавата девојка лево во аголот и побарајте одговор на прашањето, што ќе се случеше доколку маж од публика фотографира тенисерка на овој начин. Феминистичките друштва ќе бараа каменување. Повеќе

Серијалот за Јуве од Нетфликс е одличен маркетиншки потег

Јувентус е италијански бренд кој тргна „по патот на свилата“. Гигантот Нетфликс направи серијал за фудбалскиот хегемон којшто го допре плафонот во Италија и сега се шири на другите големи континенти каде ја запознава публиката со својата големина. Повеќе

Гледаш кино, а киното те гледа тебе
Нов начин на тестирање на публиката на Дизни

Дизни на повеќето од нас ни асоцира на Мики Маус, кул цртани и играчки. Ама компанијата има и сериозна истражувачка програма, која сега наоѓа начин како да ви чита од лице дали филмот што го гледате ви се допаѓа. Повеќе

Публика истепа кик-боксер после спорна победа

Бесни навивачи го нападнаа кикбоксерот Муртел Гронхарт од Холандија откако овој зад грб го удри и го патосираше Ерменецот Арут Григорјан на турнирот Glory 42 во Париз. Повеќе

Натпреварот од Премиер лигата со еден човек и куче на една од трибините

Да се најдеш во Англија и да ти текне да одиш на стадион треба да имаш многу к`смет за карта, бидејќи грото од билетите се годишни и одат фамилијарно од колено на колено. Но на почеток не било баш така. Повеќе

Пази се снима

Понекогаш на некој спортски настан ти е толку фино што се забораваш дека околу тебе има и камери кои може да те снимат во незгодна ситуација (не, не се сеќавај на германскиот селектор Јоаким Лев). Така две девојки се заиграа на трибините додека гледаа натпревар во стрелаштво. Повеќе

Овации за Тоти на Бернабеу

Покрај стандардната Ун капитано, че соло ун капитано (има само еден капитен) која што ечеше од гостинскиот сектор во Мадрид, вечерва многу домашни навивачи стоечки му аплаудираа на големиот Франческо Тоти при неговото влегување во игра. Повеќе

На Енфилд не се чека судиската свирка за крај

Навивачите на Ливерпул протестираат поради изгор скапите карти и првпат во историјата организирано ќе ги напуштаат натпреварите пред крајот. Повеќе

Што сè има по американските сали?

Тотално неразбирлив за нас Европјаните, односот на американската кошаркарска публика подразбира тролање на противникот со најразлични методи, а тоа што се случува во НБА салите го нема никаде. Повеќе