таг: промоција

Најубавата промоција на дрес доаѓа од турско село

Секое лето клубовите ја претставуваат новата опрема за новата сезона. Често тоа го прават со фотосесија од фудбалерите или со некаква друга акција. Tурскиот Трабзонспор се реши за нешто сосема поинаку. Повеќе

Промоција на Санти Казорла со магичен трик

Откако после 636 дена отсуство од фудбалот поради тешки повреди, симпатичниот Санти Казорла се врати на теренот во својот матичен Виљареал каде го промовираа на необичен начин. Повеќе

Жижек: „Во архитектурата е вистината“
По неговиот престој во Скопје

Познатиот словенечки филозоф, дојден во Скопје како поддршка на неговата сопруга Јела Кречич, која го промовираше македонското издание на својот роман „Нема друга“ во рамки на фестивалот Букстар а во издание на Антолог, на настанот беше запоседнат од луѓе кои сакаа да поразговараат и да се сликаат со него. Повеќе

Како изгледаше првиот ден на Серхио Рамос во Реал

Во летото 2005-та Реал Мадрид плати 27 милиони евра за тинејџерот од Севиља. Повеќе

Амиен влезе во прва лига со гол во 96-та минута

Во неверојатно драматична завршница во француската Лига 2, Амиен со гол во 96-та минута обезбеди пласман во првата лига каде не играле никогаш во 116-години долгата историја. Лудница! Повеќе

Kој научен концепт би требало да се промовира во 2017?
206 мислители одговараат на прашањето

Иако веројатноста секој да си гледа од својот атар, и да смета дека научните проблеми со кои тој/таа се занимава се најбитните и најитните, интересно е на едно место да се видат одговорите на голем број научници и мислители за тоа кој концепт или термин би требало да е во фокусот на вниманието следната година, и особено - зошто. Повеќе

Промоција на „Вдиши длабоко“
Паметна презентација на дресови врз споменици
Гранада 2016

Шпанскиот прволигаш Гранада смислил оригинален начин за да ја претстави новата опрема за новата сезона. Ги облекле главните три споменици пред Градската куќа во дресовите и шорцевите на клубот. Повеќе

Дојдете на промоција кај Џовани

Едноставна, животна, искрена - таква е поезијата на Јовица, на која поголемиот дел од оние што сакаат да се нарекуваат македонски поети не ѝ се ни до колената. Во неговата биографија на крајот на оваа нова книга пишува: „Сè уште живее и работи во Скопје“. Фала богу, додаваме, инаку што би правел овој град без него? Повеќе