таг: пари сен жермен

Динамо Загреб ја прегази Аталанта, ПСЖ рутински со Реал
Лига на шампиони

Фудбалерите на хрватскиот шампион со четири парчиња во мрежата ја испратија Аталанта назад во Бергамо. Сити сигурен во Украина, реми меѓу Атлетико и Јувентус во дербито. Повеќе

Како УЕФА замижила пред кршењето правила од ПСЖ кој дал за реклами

Како тоа ПСЖ во едно исто лето, 2017 ги доведе Нејмар и Килијан Мбапе во своите редови и како потроши преку 400 милиони без да ги наруши строгите правила на финансиски фер плеј од кој настрадаа многу поголеми гигнати? Повеќе

Не е дека Рабио доаѓа бесплатно, Французинот ќе заработува само од Роналдо помалку

Јувентус секако важи за крал на бесплатните трансфери, бесплатни во смисла да не плати обештетување на последниот клуб за кој играл фудбалерот којшто доаѓа кај нив. Повеќе

Детето што го победи ПСЖ и сега ќе се врати во школо на часови

Мејсон Гринвуд синоќа стана најмладиот дебитант во историјата на ЛШ: Со 17 години и 156 дена влезе во игра кај Манчестер Јунајтед и го сруши рекордот на Жерар Пике (17 година и 310 дена). Повеќе

Поминаа 20 години а големите уште го гледаат противникот на земја

Во средата вечер сите се сетија на епското финале на ЛШ од 1999-та кога шансите за спас на Јунајтед беа непостоечки, исто како после 0-2 со ПСЖ на „Олд Трафорд“. И тогаш фениксот се крена од пепел и сега исто. Повеќе

Чудо на Јунајтед во Париз!
Лига на шампиони

Иако сите го отпишаа Манчестер кој после поразот од 0-2 дома, без пола екипа отпатува на реванш со ПСЖ, „Црвените ѓаволи“ славеа 1-3 со гол од пенал по преглеудвање ВАР во 92’ минута и одат понатаму! Повеќе

Го потопи Манчестер, а пред 20 години работел како шанкер и гланцал кригли
Приказна за фудбалскиот пат на Томас Тухел

Она што го поминал Германецот Томас Тухел дефинитивно заслужува сценарио за филм. Да стане тренер поминал трнлив пат и никогаш не се откажал. Најголема поддршка му била девојката Сиси. Повеќе

Едно време кога ПСЖ не беше Нејмар и милијардите

Раи Соуза Виера де Оливеира е Бразилецот којшто од 1993 до 1998 беше и остана најомилен играч на навивачите на Пари Сен Жермен. Повеќе

Колку се измени ПСЖ во последните пет години?

Од шампионскиот состав кој во 2013-та ја освои титулата и ја најави хегемонијата на клубот од Париз, денес се останати само уште голманот Алфонс Ареола, Хавиер Пастор и Тиаго Силва. Повеќе