таг: палермо

Штета за Палермо, погледнете какво екипиште можеа да имаат

Лоши вести пристигнуваат за довчерашниот клуб на Несторовски и Трајкоски, тоест најлоши. Симпатичниот сицилијански клуб со антипатичен газда, згаснува. Повеќе

Тежок удар за клубот на Несторовски и Трајковски, Палермо исфрлен во Серија Ц

Поради катастрофално водење на клубот од управата, целиот макотрпен труд на македонските репрезентативци паѓа во вода. Палермо сонуваше враќање во Серија А со Нестогол и Алекс, а денес стигна гром од ведро небо. Повеќе

Растур систем на Нестор и Алекс за 2 минути

За Илија Несторовски и Александар Трајковски нема време за чекање и кога ќе им тргне растураат во напад. Палермо води 2:0 против Читадела со нивните два гола во 21-ва и 23-та минута. На вториот Нестогол му асистира на својот сонародник. Повеќе

Палермо не може без македонското дуо во напад

Само шест дена откако Палермо одигра нерешено благодарение на нивниот придонес, Нестогол и Трајковски повторно беа главни актери на терен, овој пат и двајцата како стрелци. Повеќе

Уапсени 34 припадници на италијанската „костозглобна мафија“
Буквално крваво заработени пари

Групата учествувала во измама со здравствено осигурување во Палермо, во која наводно им кршеле раце и нозе на луѓе и местеле тоа да изгледа како од сообраќајна незгода, а за возврат добивале процент од осигурувањето. Повеќе

Нестогол е голгетериште, го мина и Кавани во Палермо

Кога дојде од Хрватска, кога успеа да стане капитен, па уште и да влезе во историјата на сицилијанскиот клуб. На македонскиот голгетер му беа потребни само три сезони да влезе во друштво на најдобрите 10 стрелци на Палермо. Респект. Повеќе

Нов гол на Несторовски, Македонецот во серија

По двата гола и асистенцијата пред почетокот на репрезентативната пауза, Илија Несторовски одново стрелаше за својот Палермо. Овојпат на гости против Козенца каде Илија го отвори резултатот во 34' минута. После само две минути Козенца израмни на 1-1 а Нестогол доби црвен картон поради приговор кон судијата во 91' минута (втор жолт) и нема да игра на следниот меч. Повеќе

Кога Иле не гаѓа тука е Алекс

Палермо има водство против Лече од 2:0. Стрелец на првиот гол е Александар Трајковски на кој му треба само 4 минути да го отвори резултатот. Повеќе

Кам бек на Нестогол со гол на асистенција на Алекс

Само 4 минути му требаа на Илија Несторовски да биде во терен за да се врати на голгетерските патеки. По отсуството поради повреда, капитенот на Палермо влезе во игра во 75-та минута, а во 79-та го отвори резултатот против Бреша на асистенција на Трајковски од корнер. Гостите сепак успеаа да израмнат во 92-ра за 1:1 и да ги симнат од тронот. Сицилијанците сега имаат 42 бода, еден помалку од Бреша. Повеќе