таг: германска фудбалска репрезентација

Дали го видовте дриблингот на Нојер?

Со головите на Лерој Сане и Марко Ројс, Германија славеше 0-2 во Минск и го преброди гостувањето кај Белорусија ама момент на мечот беше лудо храбриот дриблинг на голманот Мануел Нојер кој веќе ги навикна сите со коцкањето пред свој гол. Повеќе

Германскиот репрезентативец кој игра во втора лига

Иако игра во втората Бундеслига, без никаков проблем веќе неколку години, Јонас Хектор капитенот на Келн е прв избор за левата бековска позиција во репрезентацијата на Германија. Повеќе

Германците се во агонија - 6 порази во една година

Но и покрај тоа односот на релација федерација - селектор и натаму е мирољубив, со спуштен тон и надеж во подобра иднина. Повеќе

Германија првпат во историја не дала гол на три меча по ред
Was ist das?

Репрезентацијата на Холандија со 3:0 ја згроми Германија, најави дека полека се враќа на голема сцена а воедно ја продлабочи кризата на Германците која почна пред Светското. Повеќе

Што сменија Германците по дебаклот на Светското првенство?

Ситуацијата во германската фудбалска репрезентација не била нималку наивна во изминатите неколку месеци. Се појавиле поделби кои придонеле за лоша атмосфера во соблекувалната. Селекторот Лев не направил драстични промени, туку „чепка“ по малку. Повеќе

Дел од причините поради кои Германија испадна од Светско

Лев веќе неколку години не ја освежи репрезентацијата. Германија освои злато на Европските првенства до 21 и до 17 години, но ниту еден член на тие талентирани генерации не доби шанса да ги смени индиспонираните Озил, Кедира, Милер и Марио Гомез. Повеќе

Германците овој пат во Русија дојдоа со подароци

На вториот ден по слетувањето во земјата домаќин на Мундијалот, Deutsche mannschaft го одржа првиот тренинг во базата Ватуники близу Москва и ги израдува присутните деца. Повеќе

Како Гундоган и Озил со слика со Ердоган ја разбудија германската десница

И покрај искрените обиди да објасни што се случило, Илкај Гундоган го исвиркуваше цела „Бај Арена“ во Леверкузен на последната проверка на Германија против Саудиска Арабија пред стартот на Светското. Високата десница бара укинување двојни државјанства. Повеќе

Германец на трактор со своето куче тргнал на Светско во Русија

Еден од најзагреаните навивачи на актуелниот светски шампион се вика Хуберт Вирт, има 70 години и тргнал на пат до Русија на трактор. Повеќе