таг: велс

Велшани, да не биде после кој последен се смее најслатко се смее

Луѓето задолжени за профилите на социјалните мрежи на фудбалската асоцијација на Велс (посебно оние на Твитер) продолжија со заебанцијата на сметка на Реал Мадрид. Откако навивачите ја пееа песната „Велс, голф, Мадрид“ посветена на тоа што му е најважно на Герет Бејл, сега и официјалните профили продолжија со спрдњата. Повеќе

Како велшките навивачи го бодрат капитенот Бејл

Репрезентацијата на Велс утре вечер на домашен терен игра директен дуел против Словачка за пласман на Европско 2020 година. Кој победи оди на големиот турнир. Во меѓувреме, навивачите на Велс во Азербејџан се спрдаваа со односот на Бејл со Реал Мадрид каде најчесто игра голф и не тренира со првиот тим. Повеќе

Дриблер на денот - хрватски навивач со велшки полицаец

Хрватска поведе со 0-1 во Велс, но домашните израмнија 1-1 и тоа беше крајниот резултат на мечот од квалификациите за Европско 2020. Хрватите се на прагот од пласман, а Велс ќе мора да се помачи. Исто како и овој нивен полициски службеник кој беше издриблан од хрватски навивач. Повеќе

Еден баш смотан автогол

Репрезентацијата на Велс предводена од Рајан Гигс ќе има тешка задача да освои едно од првите две места пред Хрватска и Унгарија. Ама патот им го олеснува Павло Пашаев од Азербејџан. Повеќе

Средовековната песна за вагината
„Совршена месеста палата“

Била жена, живеела во 15 век и пишувала безобразна поезија на велшки. Зошто никој не ја знае? Па затоа што била жена, живеела во 15 век и пишувала безобразна поезија на велшки. Повеќе

Хобито на Герет Бејл поради кое Зидан беснее и кое му поттикнува повреди

Иднината на Бејл е под прашање: Велшанецот не сака да си оди, Реал е спремен да го продаде за 80 милиони евра, но на Бернабеу не стигнала никаква понуда до сега. Зидан има нешто против Бејл. Повеќе

Ова не е аут, ова е аутиште

Хрватска со 2:1 го победи Велс во квалификациите за Евро 2020, а најпознатиот гостински фудбалер Герет Бејл во еден момент фрли аут како да фрла тениско топче а не фудбалска топка. Повеќе

Слушнавте ли за студентите од Велс што ќе играат квалификации за Лига Европа

Најголемо изненадување на сезоната се сметаше Ајакс, но од пред неколку дена малиот Кардиф Мет Универзитет од Велс од нигде никаде му го зема приматот на славниот клуб од Амстердам. Повеќе

Има и фудбалер што седи во канцеларија и работи со биткоини

Го паметите ли Велшанецот Робсон-Кану кој ѝ даде луд гол на Белгија во четвртфиналето на Европското 2016? Епа дечкото работи како крт на мобилни апликации и работи со блокчејн и криптовалути. Повеќе