таг: рк вардар

Кога РК Вардар е во прашање сè e можно и следна сезона

Во период кога е троа суво со спортски настапи и хит се трансферите, Хрватите пишуваат за новиот лик на европскиот ракометен првак кој го крчка составот за следната сезона. Повеќе

Вардар и Еурофарм ги дознаа ривалите во Лига на шампиони

На помалку од четири недели по епскиот успех на Вардар кој направи чудо и по втор пат ја освои Лигата на шампионите, попладнево во седиштето на ЕХФ во Виена се извлече ждрепката за групната фаза за новата сезона. Повеќе

Кога Комитите ќе ја надпеат химната на ЕХФ

2018/2019 не само што е сезона на РК Вардар, туку и на неговите навивачи за чија поддршка се знае и зборува од Скопје до Келн. Случајно налетавме на кусо видео од Јане Сандански кое трае половина минута и кое не врати на 2 јуни. Па како после да не падне секој тим во оваа сала со ваква публика. Повеќе

Вардар се збогува со Карачиќ, Милосављев, Парондо

Европскиот шампион им се заблагодари на ракометарите за епскиот успех кои го направија со Вардар: „Ви благодариме Дејан Милосављев, Рожерио Мораеш, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и Роберто Парондо“. Повеќе

РК Вардар доби нов тренер

Европскиот шампион го претстави својот нов предводник од клупата. Станува збор за шпански тренер кој ќе се обиде да ги повтори епските успеси на неговите сонародници кои ги водеа црвено-црните. Повеќе

Растури со Барселона, растури со Веспрем и заслужено е прогласен за најдобар играч

Рожерио Мораеш е прогласен за најдобар играч на завршниот турнир во Лигата на шампионите, откако доби најмногу гласови на гласањето преку апликацијата на ЛШ. Повеќе

Фото на денот
Да знае автопатов да збори

Фејсбук, Твитер, Инстаграм...цел интернет е преплавен овие денови за Вардар. Човек да не може да се донагледа. Плоштадот беше празник за очи, уши и душа, ама на тоа имаше и увертира на аеродром. Погледнете ги овие километарски колони за шампионите на Европа, немаат крај. Повеќе

Уф колку јако видео од плоштад

Кога европскиот првак ќе се појави на бина и кога црвено црната армија на навивачи ќе еруптира тоа звучи вака: Повеќе