таг: адидас

Зидан и Бекам во реклама за ретро копачки

Како дел од прославата на јубилејот 25 години од првите Adidas Predator легендарни копачки, Дејвид Бекам и Зинедин Зидан бираа кому да подарат таков пар копачки. Повеќе

Скандалот на Adidas со бели патики за време на Месецот на црнечката култура

Од сосема добра идеја и замисла, до тотална белја. Социјалните мрежи беснееле на ваквиот гест од германскиот гигант, па adidas бил принуден да се извини и да ги повлече од продажба патиките. Повеќе

Си се заиграл со Меси, Зидан, Лампард, Кака, а те викаат одма дома да одиш

Што знаат дома кои се најголемите ѕвезди на фудбалот во последните 50 години? А малиот Хозе таман се заигра. Повеќе

Тони Крос - кралот на старата школа кој 4 години носи исти копачки

Додека неговите соиграчи а и многу други фудбалери на денешницата се свилени и носат розеви и жолти копачки облепени со Swarowski кристали, Тони Крос синоќа против Шведска даде еврогол во копачки стари четири години. Повеќе

„Нема веќе фудбал како легендарниот Танго“ - голманите се жалат од топката за СП 2018

Пар светски врвни голмани се пожалија за квалитетот на официјалната фудбалска топка со која ќе се игра Светското во Русија. А не се први вакви поплаки за топка. Повеќе

Во Бундеслига веќе нема да се игра со топки Adidas

Најпознатиот германски производител на спортска опрема веќе нема да доставува фудбалски топки за најголемиот спортски турнир во Германија. Повеќе

Адидас креаторс
Врвната реклама за малиот Пол Погба

Французинот летово стана најскапо платениот фудбалер во историјата на фудбалот откако Манчестер Јунајтед го купи од Јувентус. Дресот на Погба е еден од најпродаваните во светот, а неговиот спонзор Адидас направи врвна реклама која ги опфаќа неговите почетоци. Повеќе

Адидас ја згреши самогласката на Колумбија

Луѓе сме - грешиме, можеби е најисправна досетка за огромниот пропуст кој го направи гигантот за спортска опрема Адидас во врска со Јужноамериканската репрезентација која има две победи на два меча на Копа Америка за сега. Повеќе