Атланта и Антиќ загубија од Бостон

Кошаркарите на Атланта Хокс го забележаа шестиот пораз во сезоната откако загубија на домашен терен од Бостон Селтикс со 87:94. Антиќ имаше учинок од само два поени.

Кошаркарите на Бостон Селтикс ја прекинаа црната серија од шест порази со триумф против Атланта Хокс.

Атланта и Бостон одиграа израмнет натпревар и наизменично водеа, но гостите се разиграа во последната четвртина која ја добија со 30:13 и на крајот триумфираа со 87:94.

Перо Антиќ одигра скоро 15 минути и имаше лоша шутерска вечер. Тој погоди само еден шут од поле од осум обиди, а промаши и три шута за тројка. Антиќ беше солиден под кошевите каде имаше шест скока, а оствари и една асистенција.

Најефикасен на натпреварот беше Хорфорд со 18 поени, а Бас од Бостон постигна 17 поени.

Во среда наутро во 1:30 по македонско време Атланта ја пречекува екипата на Орландо Меџик.