таг: ждрепка за ле

Моментот кога Абидал го извлече Вардар

Сајтот на УЕФА денеска во 13 часот беше отворен од илијадници Македонци кои цупкаа во место и со нетрпение ги чекаа противниците на Вардар во нивната прва историска ждрепка во фазата по групи за ЛЕ. И како за беља, ние на крај за да биде уште повеќе тензично. Поранешниот фудбалер на Барселона го смести Вардар со незгодни противници од Русија, Шпанија и Норвешка. Има да се изнапатуваат. Повеќе

На Вардар му се падна шкарт група

Во некои други времиња, ќе молевме да ни се паднат полесни противници. Ама еден ден по елиминацијата на Фенербахче, ќе беше фер да ни се падне да прегазиме некој како Милан или Арсенал. Повеќе

Лудило ждрепка, Милан и Фенербахче доаѓаат во Скопје

Фудбалската треска во Македонија ова лето ќе продолжи во голем стил. По финалето меѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид на 8 август, на арената Филип Втори ќе се истопорат уште два гиганти. Во плејофот од ЛЕ, Шкендија го пречекува великанот Милан, а Вардар го доби Фенербахче. Повеќе

Пелистер против полскиот гигант Лех Познан
Квалификации за Лига Европа

Освојувачот на Купот на Македонија, битолски Пелистер после долги години ќе игра во Европа, а за противник го доби можеби најтешкиот ривал од сите можни. Работнички и Шкендија поминаа добро. Повеќе

Ајакс оди на Лион, Манчестер Јунајтед со Селта

По денешната ждрепка за ЛШ, стандардно еден час потоа ги дознавме и полуфиналните двојки за Лига Европа. Повеќе

Манчестер Јунајтед – Сент Етјен и Виљареал – Рома во ЛЕ

По извлекувањето на двојките за Лига на шампиони, стандардно по еден час беа извлечени и дуелите за нокаут фазата во Лига Европа. По три години некоја друга екипа ќе го крене овој пехар бидејќи Севиља е осминафиналист во ЛШ. Повеќе

Ибра и Манчестер на Фенербахче, Интер против Саутемптон
Извлечени групите за Лига Европа

Тешка група за Мурињо во новата европска авантура. Ван Перси ќе се врати на Олд Трафорд. Рома ќе гостува во Чешка, Австрија и Романија. Повеќе