таг: вашингтон визардс

Го опна со баксет по глава, па го исклучија

Не се чекаше долго темпераментниот Маркус Морис да го направи првиот циркус како нов кошаркар на Њујорк Никс. На пријателската против Вашингтон Визардс во склоп на предсезонскиот период, Морис со баскет го удри по глава Џастин Андерсон па настана гужва. Повеќе

Ги паметите ли Магзи Богс и Мануте Бол?
Најчудниот НБА тандем во историјата

Како никогаш и никаде претходно, во исто време во една НБА екипа играа највисокиот кошаркар после Мурешан во НБА и најнискиот во историјата на оваа лига. Повеќе

Кога мисловно ќе отпатуваш на сред натпревар
Сан Антонио загуби во последна секунда, Леброн го доби Мело

Капак на очајната шутерска вечер на Спарс стави Бил Бредли кој со тројка со звукот на сирената му нанесе нов овосезонски пораз на поранешниот шампион. Повеќе

Смешната страна на кис камерата во НБА

За време на плејоф дуелот во НБА меѓу Атланта и Вашингтон камерата улови еден пар кој требаше идеално да ја одигра улогата во кадарот на кис кам. Се занесоа па случајно ги потурија со пиво луѓето под нив. Повеќе

Ал Хорфорд го чува домашниот терен, Атланта пред финале

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс и Атланта Хокс се на чекор од пласман во конференциското финале, откако синоќа повторно ги победија Мемфис Гризлис односно Вашингтон Визардс. Повеќе

Трилерот продолжува, Атланта израмни на 2-2 против Вашингтон

Двата најдобри тима од регуларниот дел во НБА лигата се разбудија после поразите и славеа на гостински терен против Мемфис односно Вашингтон. Повеќе

Пол Пирс ја порази Атланта во последната секунда

Вашингтон и Атланта одиграа драматичен натпревар во кој ветеранот Пирс јуначки го реши мечот за водство од 2:1. На вториот меч најдобриот тим на западот, Голден Стејт загуби од Мемфис со 10 поени разлика. Повеќе

Атланта и Мемфис го возвратија ударот

Перо Антиќ постигна 8 поени во втората плејоф пресметка на која Хокси го израмнија резултатот против Вашингтон. На другиот меч кошаркарите на Мемфис му го расипаа славјето на Стефон Кари кој го доби признанието за најдобар играч на сезоната. Повеќе