таг: стив кер

Трамп го нападна тренерот на Голден Стејт затоа што молчел за Кина

„Кога го прашаа не знаеше што да каже, се тресеше како мало дете“, рече американскиот претседател за легендарниот Стив Кер, кој во неколку наврати се приклучи на одлуката на Вориорси да не ја посетат Белата куќа како шампиони во НБА (2017 и 2018). Повеќе

Па, добро, сака ли некој да игра за Америка на Светско?

Средата беше уште еден ден кога се појави уште еден твит за уште еден отказ од суперѕвезда во Тимот САД за Мундијалот во Кина за повеќе од еден месец. Како тргнале работиве, големиот Поп ќе мора да крпи со постоечкиот кадар. Повеќе

Со каков состав ќе отпатува Америка на Светското?

Легендарниот Грег Поповиќ кој неодамна стана селектор на Америка, остана и без новиот кошаркар на ЛА Лејкерс Ентони Дејвис за Мундијалот, така што САД ќе бидат без уште една супер ѕвезда. Повеќе

Голден Стејт владее со НБА лигата - Вориорси ја одбранија титулата

Кошаркарите на Голден Стејт го задржаа шампионскиот пехар во своите витрини откако го сомлеа Кливленд со 4-0 во финалето на Плејофот. Кевин Дурент повторно е МВП. Повеќе

Дијалозите меѓу Стеф Кари и Стив Кер како татко и син

Официјалниот фејсбук на НБА објави видео запис од разговорите меѓу тренерот на Голден Стејт Стив Кер и ѕвездата на клубот, Стеф Кари кои биле водени за време на дуелите последните сезони. Повеќе

Стив Кер ли е Баба Ванѓа ли е?

„Без Стеф Кари и Клеј Томпсон, Лу Вилијамс ќе ни даде 50 поени“, рекол тренерот на Голден Стејт Стив Кер пред мечот со ЛА Клиперс на кои гостите славеа со 125:106. На крај: Лу Вилијамс погоди 27 шута за вкупно 50 поени а Стив Кер само можеше да се насмевне. Повеќе

Првата средба на Стив Кер со Мајкл Џордан

Заедно прославија три титули со Чикаго Булс, но првиот пат кога актуелниот тренер на Голден Стејт Вориорс го сретнал најдобриот кошаркар на сите времиња во доаѓање, се исплашил од тоа што го видел. Повеќе

Кукоч во Чикаго Булс си ја ранел душата типично балкански

Лесен ручек и одмор, а потоа на паркет. Корисна формула за многумина спортисти, но не и за Тони Кукоч кој уште од првиот ден во НБА си терал по свое на маса, а никогаш не му се познаваше. Сведок е Стив Кер. Повеќе

Поп за претседател на САД

Стив Кер и Стеф Кари, творците на шампионскиот Голден Стејт сметаат дека најхаризматичниот тренер во НБА одлично би ја водел Америка. Повеќе