таг: семејство

Суарез го потопи Реал и сите голови ги посвети на фамилијата

Отсуството на најдобриот фудбалер на денешницата Лионел Меси не се почуствува ама баш воопшто на Ел Класико, затоа што Луис Суарез направи шоу со хет-трик и прославите на погодоците. Повеќе

Фотографии од семејниот албум на Џиџи Буфон

На денот кога објави дека во сабота играчки се збогува со Јувентус (и во очекување да дознаеме дали ќе се збогува и со фудбалот), дојде ред да го разгледаме неговиот омилен албум со спомени. Повеќе

Ти си ќерко татин син

Ако во Канада роден син или ќерка ти каже дека се чувствува полово обратно а ти кажеш: „Не се глупирај, оди донеси му на тато едно пиво“, ќе останеш не само без пивото туку и без детето. Повеќе

Исландски љубовен проблем број 1: избегнување роднини

Во земја со само 330.000 жители не е лесно да се избегнат братучедите и останатата подалечна фамилија. Затоа Исланѓаните си имаат апликација да им ја пребара генеалогијата. Повеќе

Жени кои примаат "бонус за сопруга"

Убаво и благородно звучеше она дека жената треба да се цени и по тоа што прави за семејството, како домаќинка и мајка. Во најновиот развој на настаните, таквото ценење добива форма на паричен бонус, како во компанија. Повеќе

Мајка, по Макијавели

Макијавелизмот обично означува политичка доктрина која промовира бескрупулозно рационални методи во владеењето и не дозволува да биде ограничувана од морални начела. Инспирација од езуитската мудрост дека целта ги оправдува средствата добила и една Американка која решила макијавелистичките принцпипи да ги спроведе во своето семејство. Повеќе