таг: мауро икарди

Што е работата со еден од најдобрите напаѓачи во Серија А?

Кога пред две години Мауро Икарди две илјади пати го прашаа за Реал Мадрид, тој одговори дека ќе остане во Интер додека не го избркаат на сила. Тогаш делуваше смешно, но денес е јасно дека попрво Занети ќе отиде во Јувентус отколку Икарди да добие нов договор. Повеќе

Топ 8 трансфери во Серија А за кои се очекува разврска

Лето е период за трубење, шпекулирање и билдање цени на играчи со помош на освојување простор на насловни страни. Но со оглед на статусот и муабетите за нив, половина сигурно, а можеби и сите овие јаки имиња ќе го сменат дресот. Повеќе

Многу е лошо да си Икарди во моментов во Италија

Случајот Мауро Икарди е една тешко поднослива сапуница за следење која Господ знае како ќе заврши. Кај се погоди да има ултра досадна жена, па уште и менаџерка му е. За човеков не се знае дали е повреден или суспендиран, само се знае дека веќе цела Италија тера мајтап со него. Пазете што му прават. Повеќе

Спалети, стави ја Ванда нека игра против Ајнтрахт на реваншот

Тренерот на Интер ќе има тешка задача да склопи екипа за реваншот со Ајнтрахт Франкфурт во Лига Европа во четврток. По првите 0:0 во Германија, на „Меаца“ нераѕурите ќе бидат практично без пола екипа поради повреди и суспензии. Повеќе

Како Ванда Нара му влезе во постела на Икарди

Општо познато е дека Мауро Икарди му ја има дрпнато жената на Макси Лопез и од тогаш дежура со газот на социјални мрежи 24/7. Но приказната не оди баш така. Излегува дека таа му се качила нему (на вториот спрат од јахтата), додека Макси бил на прв. А ќе речеш поштена мајка. Повеќе

Како Интер тргна од центар против Наполи

Мауро Икарди за влакно не стана најбрз стрелец во историјата на италијанскиот, а можеби и светскиот фудбал. По 3-4 секунди Интер можеше да води 1:0, резултат со кој славеше против Наполи во 91-ва минута. Повеќе

Лобот на Пандев ала Марадона влезе во топ 5 голови на сезоната во Серија А

Иако пред месец дена мртва трка за наградата водеа Горан Пандев и голманот на Беневенто, сепак на крај признанието им го лапна оној кој беше прогласен и за најдобар играч на сезоната во Серија А, за што и самиот беше малку зачуден. Повеќе

Човекот кој го прегоре грлото за Икарди

Италијанските клубови кога ангажираат луѓе за читање на составите, гледаат да одберат мотиватори во душа способни да и го кренат адреналинот на публиката. Интер има таков и кога нивниот главен играч ќе даде гол, преку 70.000 гледачи повторуваат по него. Погледнете го со колкава страст го работи ова. Повеќе

Како Барса го отпуштила Икарди поради ПП апарат во интернат

Со примената на филозофијата на Пеп Гвардиола. освен првиот тим, секоја категорија во академијата на Барселона морала да се прилагоди на новиот начин на игра. Во таквиот систем имало место за Ибрахимовиќ, ама не и за Икарди кој ги спакувал куферите и си отишол. Повеќе